Finansal Eğitim Girişiminin ilk kilometre taşları

“Finansal eğitim genel eğitimin önemli bir parçasıdır ve yaşam boyunca bize eşlik eder. Bu yıl onları güçlendirmek için birlikte yola çıktık” diye açıklıyor Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger. Haberler ve şu BMF bugün “Yaşam İçin Finansal Eğitim” konferansında Finansal Eğitim Girişiminin ilk kilometre taşlarını sundu.

Finansal okuryazarlık araştırması

Buna finansal eğitim araştırmaları için finansman yönergeleri de dahildir. Almanya’daki araştırma ve veri tabanının geliştirilmesine hizmet etmektedir. Almanya’da eğitimin her alanında ve her yaşta finansal yeterliliğin güçlendirilmesi için araştırma bulguları elde edilmelidir. Araştırma projelerinin gelecek yıl başlaması bekleniyor.

Finansal eğitim platformu “Para ve Akılla”

Ayrıca, finansal eğitim alanındaki çeşitli halka arzlar, “Para ve akılla – finansal eğitim karşılığını verir” finansal eğitim platformunda bir araya getirilecek, görünür hale getirilecek ve farklı hedef gruplar için hazırlanacak. Platform önümüzdeki yıl boyunca sürekli olarak genişletilecek ve genişletilecek.

İçeriği dikkate alır

• Federal Mali Denetleme Otoritesi
  • Alman Bundesbank
  • Alman Federal Emeklilik Sigortası ve
  • çok sayıda federal ve eyalet bakanlığı.
Finansal Eğitim Girişimi

Almanya’da finansal eğitim güçlendirilmelidir. Bu nedenle finansal eğitim girişimine yönelik planlar şunları içerir:

• ile işbirliği içinde ulusal bir finansal eğitim stratejisinin geliştirilmesi OECD,
  • Teklifleri bir araya getirmek ve ağ oluşturmak için merkezi bir finansal eğitim platformunun oluşturulması
  • ve finansal okuryazarlık konusundaki araştırmaların güçlendirilmesi.
Stark-Watzinger ve Federal Maliye Bakanı Christian Linder bunun planlarını Mart 2023’te sundu.