Gelecek Vaat Eden 20 Altcoin belirtildi: Liste Şaşırttı!

SessizGozler

New member
Kripto para analisti Ben GCrpyto, gelecek vaat eden altcoin projelerini ve toplam kilitli paha (TVL) açısından en büyük olan DeFi tokenlarını deklare etti. Kripto para analisti, kelam konusu tokenları paylaşırken olumlu yorumlarını aktardı. İşte detaylar…

Analist, bu altcoin projelerinden umutlu

Daha evvel de çeşitli tahlillerine yer verdiğimiz Ben GCrypto, en son paylaşımlarında hem piyasa kıymeti 300 milyon doların altında olan, birebir vakitte gelecek vaat eden birinci 10 projeyi paylaştı. Analist, tweet’inde aşağıdaki sözleri kullandı:

Bu sefer, daha yakından da inceleyebileceğiniz üzere, mevcut piyasa pahası 300 milyon doların altında olup, bize göre birinci 10’da yer alan projeleri bir liste haline getirdik.

Top 10 Promising Projects with Market Cap Under $300 million
This time we made a list of the top 10 projects, in our opinion, with a current market cap under $300 million, which you can take a closer look at.$HOT $KAVA $CVX $OMI $CELO $HNT $RVN $KSM $CEL $OP pic.twitter.com/gTqZ963gzH

— Ben GCrypto (@GCryptoBen) December 13, 2022

Analistin paylaştığı grafikte ise kelam konusu projeler ve piyasa bedelleri yer alıyor. Grafikte 300 milyon dolara en yakın piyasa kıymet Holo (HOT)’ya ilişkin üzere duruyor. Mevcut durumda HOT’un piyasa kıymeti, 297 milyon dolar civarında. Holo’nun akabinde 289 milyon dolarlık piyasa pahası ile Kava (KAVA) geliyor. Akabinde, üçüncü sırada 286 milyon dolar ile Convex (CVX) bulunmakta.

Listede CEL de var

Bunun haricinde listede 267 milyon dolarlık piyasa bedeli ile ECOMI (OMI), 264 milyon dolarlık piyasa kıymeti ile Celo (CELO) yer almakta. 261 milyon dolar piyasa pahası ile Helium (HNT), 260 milyon ile Ravencoin (RVN), 250 milyon dolar ile Celsius (CEL) ve son olarak 250 milyon dolar ile Optimism (OP) listede yer almakta. Bilhassa Celsius’un bu listede yer alması enteresan, zira Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere CEL, Haziran ayında projenin iflas müracaatında bulunmasının akabinde fazla tercih edilmemeye başlanmıştı.

TVL’ye bakılırsa en yeterli 10 DeFi coin’i neler?

Diğer yandan Ben GCrypto, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki coin’lere de odaklanmış biçimde. Analist, kelam altcoin listesine gelmedilk evvel toplam kilitli kıymetin (TVL) DeFi coin’leri için ne kadar kıymetli olduğunu aşağıdaki sözlerle açıklıyor:

TVL, ilgili akıllı kontratlarda kilitlenen toplam pahası (ABD doları cinsinden) hesaplayarak bir kripto DeFi tokenının benimsenme ölçeğini pahalandırmak için en değerli göstergedir.

Top 10 DeFi tokens by Total Value Locked

TVL is the most important indicator to evaluate the adoption scale of a Crypto DeFi tokens by calculating the total value (USD) locked in the corresponding smart contracts.$MKR $LDO $AAVE $CRV $UNI $CVX $JST $CAKE $COMP $INST pic.twitter.com/otvWe7d69Y

— Ben GCrypto (@GCryptoBen) December 13, 2022

Analistin grafiğindeki birinci kripto para, 6.31 milyar dolarlık kilitli toplam bedeli ile Maker (MKR) oldu. Akabinde 6.16 ile Lido DAO (LDO) geldi. Bilindiği üzere LDO, özelilkle Ethereum staking’i açısından kıymetli bir proje. Başka yandan 3.8 milyar dolarlık TVL ile Aave (AAVE), 3.72 milyar dolar ile Curve (CRV), 3.5 milyar dolar ile Uniswap (UNI), 3.14 milyar dolar ile Convex (CVX) geliyor. Listedeki tek TRON tabanlı proje ise 2.81 milyar dolarlık TVL’ye sahip olan JustLend (JST). JustLend’in akabinde, bir daha listedeki tek Binance tabanlı proje olan PancakeSwap (CAKE) geliyor. Listedeki son iki proje ise Compound (COMP) ve InstaDApp (INST).