Gişelerde Uzun Kuyruklar Oluşmasına Sebep Olan Tanınan Sinemalara Gelen Trajikomik Tenkitler

KozmikRüya

New member
Hollywood’un izleyicilere sunduğu imaller her vakit büyük tartışmalara sebep oluyor desek yanılmayız. Baktığımız vakit bu üretimlerin kimileri biroldukça seyirciye de hitap etmeyebiliyor. Biz de bu içeriğimizde Hollywood sinemalarına gelen birbirinden değişik tenkitleri derledik. Ayrıntılar…
👇

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alliehayes/m…

1. White Noise (2022)

‘Noah Baumbach’ın bu sinemasında adeta sorundan patladım ve yarıda bıraktım. Oyunculuklar her ne kadar güzel olsa da kitap olarak kalmalıydı.’

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz:

2. Holmes ve Watson (2018)

‘Bu sineması annem ve kardeşlerimle izlemiştim. Annemin sineması fazlaca makus bulmasıyla bir arada ben de problemden patlamak üzereydim.’

3. Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi (2019)

‘Evde izlerken o kadar sıkıldım ki çabucak kendimi dışarı attım. Aslında Star Wars ve Andor’u falan baya seviyorum lakin bu sinema nitekim vakit kaybıydı.’

4. Morbius (2022)

‘Morbius sinema kesiminden çekilsin.’

5. Superbad (2007)

‘Ben 10 yaşındayken annem götürmüştü. Emeli neydi anlamadım ancak olsun.’

6. The Butterfly Effect (2004)

‘İzlerken o kadar yükseldim ki öleceğimi düşündüm.’

7. Highlander 2: The Quickening (1991)

‘Bu sineması bir fuardan almıştım ve 10 dakika izledikten daha sonra iade etmek için fuarın yolunu tuttum.’

8. Downsizing (2017)

‘Arabamı tamire vermiştim ve bana üç ila dört saat içerisinde alabileceğim söylenmişti. Bu yüzden sinemaya gidip bu sineması izlemeye karar verdim. daha sonrasında sineması izlemektense beklemeyi tercih ettim.’

9. Jurassic World Dominion (2022)

‘Hangi hedefle gittim bilmiyorum lakin mutlaka benlik değildi.’

10. Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)

‘Sekiz yaşımdayken annem bizi bu sinemaya götürmüştü. Bailisk’ten korkuyordum. Harry onu öldürdüğünde hayata geri döneceğinden korktum ve anneme burayı terk etmesi için yalvardım.’

11. The Happening (2008)

‘Babam ve ben hala bu sinemaya gittiğimiz günü ve o salondan nasıl çıktığımızı hatırlıyoruz. Bu niçinle bu sinema başka birfazlaca sinemadan daha fazlaca tesir bıraktı bende.’

12. Cloverfield (2008)

‘Kamera o kadar titriyordu ki başım döndü ve midem bulandı. Anında çıktık.’

13. Testere 3 (2006)

‘Kemiklerin kırıldığı ve derilerin yüzüldüğü sahneler bir çocuğu en çok ne kadar etkileyebilir?’

14. Crash (2004)

‘Şimdiye kadar yarıda bırakıp çıktığım tek sinema buydu. O esnada bir flörtümle buluşmuştum ve sinemadan çıktığımızda ne kadar komik olduğunu birbirimize anlatıp güldük.’

15. Sausage Party (2016)

‘Şu ana kadar izlediğim en berbat sinemalardan biri.’

16. Feardotcom (2002)

‘Para verip izlediğim birinci sinemaydı. Vahim ötesi.’

17. Amsterdam (2022)

‘Geçenlerde izlemiştim. Baya sıkıcıydı.’

18. Sucker Punch (2011)

‘Bu kadar sıkıcı olacağını asla düşünmemiştim. Oyunculuklara baktığımda her şey dümdüz. Her şey anlamsız.’

19. Saving Private Ryan (1998)

‘Bunu birinci izlediğimde epeyce hoşuma gitmişti. Sinema inanılmazdı lakin kamera hareketleri ve sahne geçişleri bana hayli hitap etmedi.’

20. Norbit (2007)

‘Arkadaşlarımla dışarı çıktık ve komik bir sinema arıyorduk. Yalnızca 15 dakika dayanabildik.’

21. The Revenant (2015)

‘bu biçimdeki kız arkadaşımla (şimdi ise karım) Leonardı DiCaprio’nun yerde kıvranmasını ve Tom Hardy’nin garip davranışlarını izleyebiliyordu. Hala aklımda…’

22. Epic Movie (2007)

‘Son vakit içinderın en makûs sinemasıydı ve o gün sinema salonunda tek kişi bizdik ve 30 dakika dayanabildik. Tam manasıyla görsel ve işitsel bir azaptı.’