Görüntülü Aramalar Himanta Sarma “BJP CM’yi Kopyala Yapıştır”. Nasıl Tepki Verdi?

KozmikRüya

New member
Himanta Biswa Sarma ziyaretçi defterine yazarken görülüyor.

Yeni Delhi:

Assam Eyaleti Başbakanı Himanta Sarma’nın bir devlet okulunu ziyaret ederken bir ziyaretçi defterini doldurmak için hazır bir metinden kopya çektiği iddiasıyla gösterildiği bir Haber eleştirilere yol açtı. Başbakan Haberya kendisini savunarak tepki gösterdi.

Himanta Sarma’nın hemen yanına hazır bir metinle ziyaretçi defterine yazarken görülebilmesi, Roshan Rai tarafından Twitter’da yayınlanan Haberyu gösteriyor.

Rai, “Ziyaretçi defterine kopya çekmeden bir paragraf bile yazamayan Assam Valisini takdim ediyorum” dedi.

Saatler sonra, Başbakan Haberya Hintçe ve İngilizce’yi çok iyi bilmediğini söyleyerek tepki gösterdi.

Karışık tepkilere yol açan Haberda, Başbakan’ın İngilizce yazdığı görülüyor.

Bir Assam dili okuluna gittim ve kendi mütevazi tarzımla Hintçe ve İngilizce öğrenmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. İngilizce ve Hintçe’yi çok iyi bilmediğimi itiraf etmeliyim ve bunu kabul etmekte hiç tereddüt etmiyorum. https://t.co/DgeVCvqwfg

— Himanta Biswa Sarma (@himantabiswa) 4 Nisan 2023
Twitter kullanıcısı Ashutosh J Dubey, “Asılsız tweet’lere yanıt vermen senin alçakgönüllülüğün” dedi.

“Neden ana dilinizde yazmıyorsunuz?” başka sordu

Birisi, Başbakan’ın üç derecesi olduğuna dikkat çekti.

“Himanta Biswa 3 derece BA, MA, LLB yaptı. 3 dereceden sonra bile iki cümlelik takdir yazamıyorsa, o zaman gerçekten #AnpadhJamaat’a aittir. Ayrıca anadilinizde yazmaktan neden utanıyorsunuz? Assam,” dedi bir başkası.

Bir diğeri, “Sizinle gurur duyuyorum efendim. Sosyal medya platformlarında olumsuzlukları kabul etmek çok büyük bir şey” dedi.