Güreşçiler Ona Karşı Protesto Ederken Sakshi Malik, Vinesh Phogat, Bajrang Punia

KozmikRüya

New member
Genç güreşçiler Çarşamba günü Bajrang Punia, Sakshi Malik ve Vinesh Phogat'a karşı bir protesto düzenlediler

Yeni Delhi:

Eski Hindistan güreşçisi ve Olimpiyat madalyalı Sakshi Malik, çarşamba günü kendisini ve diğer usta güreşçiler Vinesh Phogat ve Bajrang Punia'yı protesto eden güreşçileri, eski Hindistan Güreş Federasyonu (WFI) başkanı Brij Bhushan Singh adına kendilerine karşı propaganda yapmakla suçladı.

Genç güreşçiler çarşamba günü usta güreşçiler Bajrang Punia, Sakshi Malik ve Vinesh Phogat'a karşı bir protesto düzenleyerek onları güreşle ilgili tüm faaliyetleri durdurmakla ve bu sporla uğraşan çocukların geleceğini mahvetmekle suçladılar.

“Hayatımın yıllarını güreşe adadım ve yakın zamanda emekli oldum, dolayısıyla zihinsel olarak ne kadar stresli olduğumu anlayabilirsiniz. Sosyal medyada Brij Bhushan'ın bir BT hücresi var. Bu protestocular onun adamları ve onun için propaganda yürütüyorlar. Brij Bhushan bunu yapıyordu. Protesto sırasında da daha önce bize karşı iddialar vardı” dedi Sakshi bir basın toplantısında medyaya.

Sakshi, yeni seçilen federasyonla başkan Sanjay Singh dışında herhangi bir sorun yaşamadıklarını açıkladı. Ayrıca, yeni seçilen federasyonun Birlik Spor Bakanlığı tarafından askıya alınmasını memnuniyetle karşıladığını da söyledi.

Güreşçi ayrıca Brij Bhushan'ı ailesini hedef almakla suçladı.

“Sadece Sanjay Singh'le bir sorunumuz vardı. Federasyon'un yeni organı veya Özel komiteyle herhangi bir sorunumuz yok. Başbakan Modi ji ve Amit Shah ji'den Sanjay Singh'in WFI'ya herhangi bir ilgisinin olmadığından emin olmalarını talep ediyorum. Güvenliğimizi sağlamak hükümetin sorumluluğundadır. Brij Bhushan (BJP lideri ve eski WFI şefi) ailemi hedef alıyor” dedi Sakshi.

Sakshi, emekli olsa da kendi 58 kilo kategorisinde oynayacak güreşçilerin 2024 Paris Olimpiyatları'nda altın veya gümüş madalya almasını, 2016 Olimpiyatları'nda ise bronz madalyasını geçmesini istediğini söyledi.

“Özel komiteden U15, U17, U20 kategorileri için ulusal yarışmalar ve kamplar düzenlemesini talep ediyorum. Hiçbir genç herhangi bir sorunla karşılaşmamalı” diye ekledi.

Sakshi, federasyonda kadınlara bazı sorumluluklar verilmesinin kadın güreşçiler için harika olacağını söyledi.

“Yönetime adım atacağımı söyleyemem. Ama federasyonda kadınlar olursa kadın güreşçiler için iyi olur, kadın güreşçiler gidip kendilerini ifade edebilirler” dedi.

Hindistan Güreş Federasyonu'nun (WFI) özel komitesi Pazartesi günü, yaklaşan Asya Olimpiyatları eleme ve Dünya eleme turnuvasına hazırlık amacıyla Kıdemli Güreşçiler için Ulusal Koçluk Kampına ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Bununla birlikte komite, güreş için Büyükler Ulusal Şampiyonasını da planladı.

Karar, özel komitenin yaptığı basın açıklamasının ardından açıklandı. Büyükler Ulusal Şampiyonası 2-5 Şubat tarihleri arasında Jaipur'da gerçekleşecek ve Demiryolu Sporları Tanıtım Kurulu (RSPB) tarafından düzenlenecek.

Turnuva, büyükler serbest stil, Greko-Romen ve kadın kategorilerindeki yarışmaları içerecek ve güreşçilere yeteneklerini sergilemeleri için kapsamlı bir platform sağlayacak.

Büyükler Ulusal Şampiyonasının sona ermesinin ardından Ulusal Antrenörlük Kampı (NCC) gerçekleştirilecek.

Erkekler kampı (Greko-Romen ve serbest stili kapsayan) SAI NRC Sonepat'ta, kadınlar kampı ise SAI NSNIS Patiala'da düzenlenecek. NCC, Büyükler Ulusal Şampiyonasının büyükler serbest stil, Greko-Romen ve kadınlar kategorilerindeki 30 sıklet bölümünden madalya kazanan güreşçileri seçecek.

Koçluk kampı 9 Şubat 2024'te başlayacak ve 2024'teki Paris Olimpiyatlarına kadar uzatılacak. NCC'nin öncelikli odak noktası, yaklaşan Olimpiyat eleme turnuvaları için sıkı eğitim olacak.

Bu eleme turnuvaları arasında 19-21 Nisan tarihleri arasında Kırgızistan'ın Bişkek kentinde düzenlenecek 2024 Asya Eleme Turnuvası ve 9-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul, Türkiye'de yapılması planlanan 2024 Dünya Eleme Turnuvası yer alıyor.

Ayrıca NCC, sporcuları 11-16 Nisan 2024 tarihleri arasında Kırgızistan'ın Bişkek kentinde düzenlenmesi planlanan Büyükler Asya Şampiyonasına da hazırlayacak.

Birlik Spor Bakanlığı daha önce sporun ülkedeki önde gelen yönetim organını ve yeni seçilen başkan Sanjay Singh de dahil olmak üzere tüm görevlilerini askıya almıştı.

Aynı zamanda Bakanlık, aldığı kararın ardından Hindistan Olimpiyat Birliği'ne (IOA), Hindistan Güreş Federasyonu'nun (WFI) işlerini yönetmek ve kontrol etmek üzere özel bir komite kurma talimatı verdi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)