Hamilelikte Ayak Şişmesi Bitkisel Yöntemlerle Tedavi Edilebilir Mi?

Felaket

Member
Önlemek ve etkisini azaltabilmek için birçok bitkisel çözüm bulunuyor.Zencefil: Doğal bir idrar söktürücü olan zencefil, sodyumun etkisini azaltarak şişliklere iyi gelir. Güvendiğiniz aktarlardan zencefil yağı alarak, günde 3-4 kez ayaklarınıza sürüp, masaj yapabilir; günde 2-3 bardak zencefil çayı içebilir ya da taze zencefil çiğneyebilirsiniz.
Limon Suyu: Vücudu toksinlerden arındırıp temizleyebilen limon suyu şişmeyi azaltıcı bir etkiye sahiptir. Yapmanız gereken iki limon kaşığı bir bardak ılık suya karıştırarak, günde iki kez içmektir. Dilerseniz limon suyunu tatlandırmak için biraz bal ekleyebilirsiniz.
Karahindiba: Diüretik özelliği ile vücuttan fazla suyu yatmaya yarayan karahindiba, ayak şişliğine de iyi gelmektedir. 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı taze veya kurutulmuş karahindiba yaprağı atın vebeş dakika demleyin. Sonrasında iyice süzüp, günde 2-3 kez için.
Epsom Tuzu: Kan dolaşımını arttırarak, şişliği azaltan Epsom Tuzu, hızlı bir şekilde etki eder ve şişlikten kaynaklanan ağrıyı alır.
Elma Sirkesi: Yüksek potasyum içeren elma sirkesi ile vücuttan ödemi kolayca atabilir, şişliği azaltabilir veya önleyebilirsiniz. Elma sirkesi ile eşit miktarda suyu birbirine karıştırın, hazırladığınız suya havluyu batırın, sonrasında ıslak havluyu ayaklarınıza sarın ve 10 dakika bekletin. Bunun yanı sıra bir bardak suya iki yemek kaşığı ekleyip, karıştırın; tatlandırmak için içine biraz bal katın ve günde iki kez için.
Kişniş Tohumu: Kan dolaşımını arttıran bir diğer bitki kişniş tohumudur. Bu özelliği sayesinde şişmeyi azaltan Kişniş tohumunu bir bardak suya iki-üç tatlı kaşığı miktarında ekleyin ve suyu kaynatın. Kaynayan suyun soğumasını bekleyin ve günde iki kez tüketin.
 
Üst