Haryana'da Sih adamı döven iki kişi tutuklandı: Polisler

KozmikRüya

New member
Polis, her iki sanığın da Jind bölgesinin Pega köyünden tutuklandığını söyledi. (Temsili)

Chandigarh:

Haryana Polisi Cuma günü, Kaithal'de saldırganlar tarafından dövüldüğünü ve “Khalistani” olarak adlandırıldığını iddia eden bir Sih adama yönelik iddia edilen saldırıyla ilgili olarak iki kişiyi tutukladı.

Pazartesi akşamı yaşanan olaydan sonra Kaithal polisi olayı soruşturmak için beş kişilik bir Özel Soruşturma Ekibi kurdu.

Upasana, Kaithal'de gazetecilere verdiği demeçte, tutuklananların kimliklerinin Jind'deki Singwal köyü sakini Ishu ve Shergarh köyü sakini Sunil olduğunu belirtti. Polis Müfettişi Kaithal, Upasana, Kaithal'de gazetecilere verdiği demeçte.

Her iki sanığın da 30 yaş civarında olduğunu ve Jind bölgesinin Pega köyünden tutuklandığını söyledi.

Sanığın ön sorgusu sırasında finans sektöründe faaliyet gösteren Ishu'nun Silah Yasası kapsamında iki davayla karşı karşıya olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Bakan, Sunil'in taksi şoförü olduğunu da sözlerine ekledi.

Tutuklamaların SIT tarafından toplanan çeşitli verilere dayanılarak yapıldığını da sözlerine ekledi.

Polis daha önce ikilinin tutuklanmasını sağlayacak bilgi verene 10.000 Rupi ödül vereceğini açıklamıştı.

Shiromani Gurdwara Parbandhak Komitesi (SGPC), Kongre ve Shiromani Akali Dal (SAD) olayı kınadı ve suçlulara karşı derhal harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Polisin şikayetine göre, olay Pazartesi akşamı meydana geldiğinde mağdur Kaithal'deki demiryolu hemzemin geçidinde bekliyordu.

Kapılar açılıp trafik hareketlenmeye başladığında adam motosikletli iki gençle tartıştı. Olay büyüyünce aralarında kavga çıktı.

Hastaneye kaldırılan kurban Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, “Bana tacizde bulundular ve bana Khalistani dediler. Bir kişi motosikletten indi ve bana tuğlalarla vurdu.”

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)