İçki Politikası Davasında Çağrıyı Atladığı İçin Arvind Kejriwal'a Kefalet

KozmikRüya

New member
Arvind Kejriwal, 1 Nisan'da davanın bir sonraki duruşmasında mahkemeye çıkmak zorunda kalmayacak

Yeni Delhi:

Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal, Delhi'deki Rouse Bulvarı mahkemesi tarafından, iddia edilen Delhi tüketim politikası dolandırıcılığında soruşturma kurumu çağrılarını atladığı için tutuklanmasına karşı kefaletle serbest bırakıldı. Kefalet için kendisinden 15.000 Rs tutarında kişisel teminat ve 1 lakh Rs tutarında teminat bonosu vermesi istendi.

Delhi Başbakanı, Delhi tüketim vergisi politikası dolandırıcılığı iddiasında İcra Müdürlüğü'nün tekrarlanan çağrılarını atlayarak, Hindistan Ceza Kanunu'nun (belirli bir yerde şahsen veya temsilci tarafından yasal bir emre uymamayı düzenleyen) 174. Maddesini ihlal etti.

Mahkeme, Bay Kejriwal'i Delhi tüketim vergisi politikası davasıyla bağlantılı olarak sorgulamak isteyen İcra Müdürlüğü'nün mahkemeye Başbakan'ın Kara Para Aklamayı Önleme Yasası kapsamında düzenlenen sekiz celbi atladığını söylemesinin ardından AAP şefini çağırdı.

Arvind Kejriwal'ın davanın 1 Nisan'daki bir sonraki duruşmasına bizzat katılması gerekmeyecek.

Acil servis çağrılarını atlayan Bay Kejriwal, Narendra Modi hükümetini muhalefet liderlerini hedef almak için merkezi kurumları kullanmakla suçladı.

Acil Servis'in son çağrısı Şubat ayının sonlarında geldi ve Başbakan'ın 4 Mart'ta sorguya çekilmesini istedi. Ancak “yasadışı” çağrıları atlayan Bay Kejriwal, yalnızca Haber konferans yoluyla görüneceğini söyledi.

Ancak mali soruşturma kurumu onun fiziksel olarak orada bulunduğu konusunda ısrar etti ve sanal olarak sorgulamaya yönelik herhangi bir hüküm bulunmadığını söyledi.

Üst düzey AAP liderleri – eski Delhi Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia ve Rajya Sabha Milletvekili Sanjay Singh – Delhi'nin artık iptal edilen tüketim politikasıyla ilgili bir kara para aklama davasında acil servis tarafından tutuklandı.

Bay Kejriwal'ın adı acil servisin suçlamalarında birçok kez geçti. Ajans, davadaki sanıkların özel tüketim politikası taslağı hazırlanırken Başbakan ile temas halinde olduğunu söyledi.