ICSE Sınıf 10, ISC Sınıf 12 Sonuçları Açıklandı: Puan Kartını cisce.org’dan Kontrol Edin

KozmikRüya

New member
ICSE Yönetim Kurulu Sonucu: Öğrenciler sonuçlarını CISCE’nin web sitesini ziyaret ederek kontrol edebilirler.

Hindistan Okulu Sertifika Sınavları Konseyi (CISCE), bugün, yani 14 Mayıs saat 15:00’te 2023 Hindistan Orta Öğretim Sertifikası (ICSE Sınıf 10) ve Hint Okulu Sertifikası (ISC Sınıf 12) sonuçlarını açıkladı. Duyuruya göre, öğrenciler sonuçlarını CISCE’nin web sitesi http://cisce.org veya results.cisce.org ziyaret ederek kontrol edebilirler.

İşaret tablosunu indirmek için adayın kendine özgü kimlik ve dizin numaralarını girmesi gerekir.

İşte adım adım bir kılavuz:

• Resmi web sitesini ziyaret edin – cisce.org veya results.cisce.org
  • Ana sayfada verilen sonuç bağlantısına tıklayın
  • Rulo numarası, doğum tarihi ve daha fazlası gibi kimlik bilgilerinizi girin
  • Sonucu görüntüleyin ve indirin
Öğrenciler, resmi web sitesinin yanı sıra DigiLocker uygulamasında da sonuçlarını kontrol edebilir.

10. Sınıf veya ICSE sınavları 27 Şubat’ta başladı ve 29 Mart 2023’te sona erdi. 12. Sınıf veya ISC sınavı 13 Şubat’ta başladı ve son sınav tarihi 31 Mart’tı. Bu yıl, Sınıf için CISCE sınavına yaklaşık 2,5 bin öğrenci katıldı. 10, 12

Sonuçlarından memnun olmayan öğrenciler, yönetim kurulu web siteleri veya okullar aracılığıyla 21 Mart’a kadar tekrar kontrol başvurusunda bulunabilirler.

Cuma günü erken saatlerde, Orta Öğretim Merkez Kurulu (CBSE) sınıfı 12. sınıf final sınavlarının sonuçlarını genel geçme yüzdesi 87.33 ile açıkladı. Orta Öğretim Merkez Kurulu (CBSE) sınıf geneli 87.33 geçme yüzdesi ile 12. sınıf final sınav sonuçlarını açıkladı.