Iğdır’da baba, tarladaki oğlunu hırsız sanıp öldürdü

KozmikRüya

New member
11 Nisan akşamı iftar saatinden daha sonra Iğdır’dadi Halfeli beldesinde yaşayan Kemal Kara, motosikletiyle Yaşar Karadağ’ı konutundan aldı.

İkiliden bir süre haber alınamazken, gittikleri yere 4 kilometre uzaklıktaki bir toprakta cansız vücutları bulundu.

Olay yeri incelemesinin akabinde Kara ve Karadağ’ın cenazeleri Iğdır Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Katil, birebir soyadı kullanmadığı babası çıktı

Yapılan otopsi süreçlerinin akabinde cenazeler yakınları tarafınca teslim alındı ve gözyaşlarıyla beldedeki mezarlığa defnedildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan jandarma biroldukca kişinin tabirine başvurdu. Jandarma dün gece bir süre evvel soyadını değiştiren Kemal Kara’nın babası Mehmet Araslı ile kardeşi İbrahim Araslı’yı gözaltına aldı.

“Kemal oraya gidecekti, yoksa sen oğlumu mu vurdun”

Yapılan sorgulamada baba Araslı’nın kabahatini itiraf ettiği ve olayda kullandığı kalaşnikofu güvenlik gorevlilerine teslim ettiği öğrenildi. Baba Araslı, verdiği tabirinde, “Toprakta bahçeme çektiğim tel çitler daha evvel sökülüp çalınmıştı. Cinayet günü iftardan evvel bir daha çit çektim. İftardan daha sonra da çalınmasın diye denetim etmek için meskendeki silahı alıp gittim. Oğlum Kemal de çitleri denetim etmek için arkadaşı Yaşar’ı alıp oraya gelmiş. Karanlıkta onları hırsız sandım ve korkutmak için birkaç el rastgele ateş ettim. daha sonra da kendi motosikletime binip meskene geldim. Eşime, ‘İki kişi geldi, korkutmak için ateş ettim tahminen de vurulmuş olabilirler’ dedim. Eşim, ‘Kemal de oraya gidecekti yoksa sen oğlumu mu vurdun’ diye ağlamaya başladı. Üzgünüm.” diye konuştu.

Motosiklete 4 kurşun

İbrahim Araslı ise olayla bir ilgisinin bulunmadığını söylemiş oldu. Sözleri tamamlanan baba ile oğlu mahkemeye sevk edildi.

Yaşar Karadağ ve Kemal Kara’ın tek kurşunla öldüğü açıklandı. Topraktan geçen yolda, tıpkı motosikletle ilerlerken atılan kurşunlardan birinin Yaşar Karadağ’ın kalbine, Kemal Kara’nın da ciğerine isabet ettiği söz edildi. Ayrıyeten motosiklete de 4 kurşunun isabet ettiği saptandı.