İspanya Devlet Başkanı Pedro Sanchez’in Kovid Testi Pozitif Çıktı, Delhi’deki G20 Zirvesini Atlayacak

KozmikRüya

New member
G20 Liderler Zirvesi 9-10 Eylül’de başkentte düzenlenecek.

Yeni Delhi:

İspanya Cumhurbaşkanı Pedro Sanchez, perşembe günü yaptığı açıklamada, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını ve Yeni Delhi’deki G20 Zirvesi’ne katılamayacağını açıkladı.

Başkan Sanchez, kendisini “iyi” hissettiğini belirterek, G20 Zirvesi’nde İspanya’nın Birinci Başkan Yardımcısı Nadia Calvino Santamaria ve Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares tarafından temsil edileceğini söyledi.

“Bu öğleden sonra Kovid testim pozitif çıktı ve G20 Zirvesi için Yeni Delhi’ye seyahat edemeyeceğim. Kendimi iyi hissediyorum. İspanya, Birinci Başkan Yardımcısı, Ekonomik İşler Bakanı ve Dışişleri Bakanı tarafından muhteşem bir şekilde temsil edilecek, AB ve İşbirliği” diye eskiden Twitter olarak bilinen X’te yazdı.

Bu, Kovid-19’da olumlu sonuç verdi ve G-20 Cumbre’sine yardımcı olmak için Yeni Delhi’ye gitme şansı yok.

Ben de öyleyim.

España, Asuntos Económicos’un başbakan yardımcısı ve bakanı ile Dış İşleri, UE ve Cooperación bakanı tarafından muhteşem bir şekilde temsil ediliyor.

— Pedro Sanchez (@sanchezcastejon) 7 Eylül 2023
Başkan Sanchez, Rusya’dan Vladimir Putin ve Çin’den Xi Jinping’le birlikte zirveden çekilen üçüncü dünya lideri oldu.

G20 Liderler Zirvesi 9-10 Eylül’de başkentte düzenlenecek. Zirveye Avrupa Birliği’nden 30’dan fazla devlet başkanı ve üst düzey yetkilinin, davetli konuk ülkelerin ve 14 uluslararası kuruluş başkanının katılması bekleniyor.