İstanbul’da satışa çıkarılan eserleri düzmece dolarla alan çete

KozmikRüya

New member
İstanbul”da düzmece dolar tuzağı…

Toplumsal medya üzerinden 32 bin liralık cep telefonu satışa çıkaran Ozan Kaymaz, alıcı olan yabancı asıllı 1’i bayan 3 kişi ile Beylikdüzü ilçesine bağlı Barış Mahallesi’nde bir ortaya geldi.

Ödemeyi dolarla yaptılar, paralar düzmece çıktı

Karşı taraf ödemeyi dolarla yapmak isteyince Kaymaz telefonu satmaktan vazgeçti, bunun üzerine şahıslar 2 bin 250 doları gencin üzerine atıp telefonu alarak kayıplara karıştı.

Sonraki gün Aksaray’da bulunan bir döviz ofisine giden Kaymaz, paraların uydurma olduğunu öğrenerek polisin yolunu tuttu.

Emsal olay günler daha sonra bir daha yaşandı

DHA’nın haberine nazaran, olaydan 5 gün daha sonra bir uydurma dolar konusu da Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde gerçekleşti.

Rana Yılmaz, bir daha toplumsal medya üzerinden televizyon satmak istedi. Yabancı asıllı iki kişi televizyonu satın alacağını söyleyerek Yılmaz’ın gönderdiği adrese geldi. Yılmaz’a 350 dolar veren şüpheliler, 5 dolar para üstü alarak televizyonla adresten ayrıldı. Sonraki gün döviz ofisine giden Rana Yılmaz, aldığı doların düzmece olduğunu öğrenmesi üzerine polise giderek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan biri olay anını anlattı

Yaşananları anlatan mağdurlardan Ozan Kaymaz, şunları söylemiş oldu:

“Ben bir sorun çıkacağından şüphelenerek satmak istemedim. Beni ikna etmeye çalıştılar. Ortamızda bir itiş kakış oldu. Doları bana verdiler, telefonu aldılar. Bir anda bir arabaya binip gittiler. Plakasını alamadım. Bu olay beni epeyce üzdü. Keşke telefon paramparça olsa bu kadar zoruma gitmezdi. Güvenlik kamerası manzaralarını emniyete verdik. Gelenlerden ikisi sevgili rolündeydi. Yanlışsız olup olmadığını bilemiyoruz.”