İzmir’de darbedilen Gamze’nin soruşturmasına cinsel atak da eklenecek

KozmikRüya

New member
İzmir’in Çiğli ilçesindeki Harmandalı Mahallesi’nde yaşayan 22 yaşındaki Gamze Tümtürk, uzun bir süre eski sevgilisinden fizikî ve ruhsal şiddet gördü.

Tümtürk, 3 yıldır bir arada olduğu 35 yaşındaki E.Y.’den, fizikî ve duygusal şiddet gördüğünü öne sürerek 50 gün evvel ayrıldı.

Ortadan geçen süreçte, E.Y. yeniden barışmak istediğini söylemiş oldu lakin Tümtürk bunu kabul etmedi.

Barışmak istediğini söyleyip sarıldı

Geçen 4 Mart’ta saat 06.00 sıralarında E.Y. meskene geldi. Açık unutulan kapıdan giren E.Y., teze nazaran, yatak odasında uyuyan Gamze Tümtürk’ün yanına gidip barışmak istediğini söyleyerek, sarılmaya çalıştı. Tümtürk, reaksiyon verince E.Y. genç kıza saldırdı.

Yüzü morardı

hadiseden daha sonra gözleri başta olmak üzere yüzünün ve bedeninin birfazlaca bölgesinde morluklar oluşan Tümtürk, polise gidip şikayetçi oldu. Olay günü polis grupları tarafınca gözaltına alınan E.Y., emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

Dövdükten daha sonra ‘iki saat uyuyalım gideceğim’ dedi

Gamze Tümtürk, olay günü kapıyı açık unuttuğunu ve sabaha karşı bir ses duyduğunu, dönüp baktığında E.Y.’nin başucunda olduğunu belirterek, “Bana benimle barışmak istediğini söyleyip sarılmaya kalktı. İstemediğimi söylemiş oldum. Bana vurmaya başladı. Yumruk ve tekmelerle saldırdı. Yatak odasından salona geldim fakat bir daha vurmaya devam etti. bir süre daha sonra bana, “Uykusuzum, 2 saat uyuyalım gideceğim’ dedi. Ben de daha fazla şiddet göstermemesi için kabul ettim. Benim de epeyce ağrım vardı, bu niçinle ben de uyumaya çalıştım. Bir anda beni kaldırıp, birlikte olmak istediğini söylemiş oldu. Kabul etmedim. Bunun üzerine beni daha fazla dövmeye başladı. En son çığlık atıp kaçtım fakat saçımdan tutup beni yere fırlattı. Başım da dahil her yerimi tekmeleyip, yumrukladı. daha sonrasında hudut krizi geçirip, çığlık atmaya başlamam üzerine meskeni terk etti.” dedi.

“Cinsel taarruz da araştırılsın”

Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayla ilgili başlatmış olduğu soruşturma sürerken Tümtürk’ün avukatı Ercan Öner, savcılığın şu ana kadar darp olayını soruşturduğunu belirterek, “Olayın ortasında cinsel hücum kabahatinin ögelerinin da bulunduğunu belirtsek de maalesef bu hususun soruşturulması ismine bu vakte kadar somut bir adım nazaranmedik. Biz de bu mevzuyla alakalı, yeni bir cürüm duyurusunda bulunduk. Zira, E.Y. müvekkilime bir arada olmak istediğini söylüyor ve müvekkilim bunu reddediyor, çabucak sonrasında ise şiddetin dozu giderek artıyor. Bunların göz önünde bulundurulması lazım.” dedi.