Kadın Polisi İten Odisha BJP MLA

KozmikRüya

New member
Jaynarayan Mishra, refleks eylemiyle onu ittiğini iddia etti.

Bhubaneswar:

İktidardaki BJD’nin bir protesto sırasında bir kadın polisi ittiği iddiasıyla özür dileme talebini reddeden BJP’den Muhalefet Lideri Jaynarayan Mishra Cuma günü kendisinin Mahatma Gandhi olmadığını ve bir yanağına tokat attıktan sonra bir yanağını daha uzatacağını söyledi.

Cuma günü 60 yaşına giren Bay Mishra, çizmeli kadın polisin terlikli ayağını ezmesi üzerine refleks olarak onu ittiğini iddia etti.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Polis zulmünün kurbanıyım. Ben Mahatma Gandhi değilim ki birine tokat attıktan sonra bir yanağım daha uzatayım” dedi.

Kıdemli BJP lideri, Çarşamba günü Sambalpur bölge tahsildarlığının önünde düzenlenen bir protesto sırasında polisi ittiği iddiasıyla 354 (bir kadının alçakgönüllülüğünü kızdırarak) dahil olmak üzere çeşitli IPC bölümleri altında tutuldu.

“Dhanupali polis karakolu IIC Anita Pradhan ayaklarımı ezdiğinde fark edilmedi. O olaydan sonra kameramanlar geldi ve onu iterek beni vurdular… Hatasını anlamak yerine bana yumruk attı. Ardından tartışma çıktı” dedi.

İktidardaki BJD’nin Muhalefet Liderliği görevinden alınması ve özür dilemesi talebine tepki gösteren Mishra, “Sadece başbakan, polise serbest el verildiğini ve Zulme tahammül edemeyenler devleti terk edebilir.”

Kıdemli BJD lideri ve eski Bombay Polisi Komiseri Arup Patnaik’in görevde olduğuna dair iddiaları üzerine, Bay Mishra barın arkasında olacaktı ve sert bir eylemle karşı karşıya kalacaktı, BJP lideri, “Nereye giderse gitsin gitmeye hazırım” dedi. beni yen.”

BJD Milletvekili Munna Khan, “Mishra çabuk öfkelenmesiyle tanınıyor. Mecliste de düzgün davranmıyor. Kadın polise karşı uygunsuz davranışını şiddetle kınıyoruz” dedi.

Bu arada, muhalefet başkanı kırbaç Mohan Majhi liderliğindeki BJP MLA’larından oluşan bir delegasyon, Odisha Valisi Ganeshi Lal ile görüştü ve muhalefet liderine üstü kapalı bir tehditte bulunduğu iddiasıyla Arup Patnaik aleyhinde dava açılmasını talep eden bir muhtıra sundu.

BJP milletvekilleri ayrıca bu bağlamda Bay Patnaik aleyhine bir FIR davası açtı.

İlgili bir gelişmede, bir grup trans da Mishra’nın buradaki evinin önünde onu bir kadın polise “saldırmakla” suçlayan bir gösteri düzenledi.

Ancak Bay Mishra’nın kızı Subhshree, “babama karşı gösteri yapmaktan yorgun göründükleri için onlara şekerleme ve içme suyu ikram etti. Kendi başlarına gelmediler, getirildiler. Bizim yerimizden ayrılırken beni kutsadılar.”

Daha önce, Birlik Bakanı Dharmendra Pradhan da dahil olmak üzere birçok BJP lideri, doğum gününde dileklerini iletmek için Bay Mishra’nın resmi konutuna geldi.

()

Günün Öne Çıkan Videosu

Eknath Shinde, ‘Shiv Sena’ İçin Mücadelede Uddhav Thackeray’i Yendi