Kastamonu’da sapık servis sürücüsüne istismardan 25 yıl mahpus cezası

KozmikRüya

New member
Kastamonu vilayet merkezinde servis sürücüsü İ.K., aracı ile okula giden H.Ş.’ye birfazlaca sefer cinsel istismarda bulundu.

Olayla ilgili şikayet üzerine Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca başlatılan soruşturma sonucunda, İ.K. gözaltına alındı.

Son sefer kendini savundu

Tutuklanan şahıs hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın karar duruşması görüldü.

Hakim karşısına çıkan İ.K., son kere savunma yaptı.

“Tamamen palavra söylüyor”

Savunmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen İ.K., “10 yıldır servis nakliyeciliği yapmaktayım. Mağdur ailesine Kastamonu’ya gelmek için palavra söylemekteydi. Anlattığı tabirde tanım ettiği yer benim ofisim değildi. Büsbütün palavra söylüyor. Mağdur daha öncesinde de tıpkı şeyi yapmaktaydı. Bana fotoğraf gönderip görüşmek istedi. İsmini Merve olarak tanıttı, kendisi benimle görüşmek istedi. Bireyden hiç bir beklenti ortasında olmadım. hiç bir vakit aramadım, kişinin davetleri üzerine aramalarım oluyordu. Tıpkı biçimde iletide onun yazdıklarına yalnızca yanıt veriyordum, direkt ben yazmadım.

“1 yıldır cezaevindeyim, çocuklarım epey perişan”

Kişi tarafınca hiç bir vakit beklenti içine girmedim. Ben şahısla yüz yüze hiç bir vakit görüşme yapmadım. Şahsen yan yana gelmişliğim yoktur. Ben ofisimde evraklarımı hazırlayıp çıkan birisiyim. Ofisimin kapısı daima olarak açık biçimdedir. Bu olay öncesinde de biliniyordu, niye bu biçimde şikayet etmek için beklediler. O kadar ay geçmiş. Yapmadığım bir şeyden suçlanıyorum. Katiyetle bu biçimde bir kabahat işlemedim. 1 yıldır cezaevindeyim, çocuklarım hayli perişan. Ben ağır bir suçlamayla suçlandım. Üzerimde ağır bir leke oluştu.”
dedi.

25 yıl mahpus cezasına çarptırıldı

Yapılan savunmaların akabinde, son kelamı sorulan sanık, hatasız olduğunu söyleyerek beraatini istedi.

İHA’nın haberine bakılırsa mahkeme heyeti, tutuklu sanık İ.K.’yi ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundun düzgün hal indirimi uygulanmadan 25 yıl mahpus cezasına çarptırdı.