Kerala Katolik Rahibi BJP’ye Katıldıktan Sonra Papaz Görevinden Uzaklaştırıldı

KozmikRüya

New member
Kilise, Peder Mattom’un geçici olarak cemaat görevlerinden alındığını söyledi. (Resim kredisi: KS Aji/Facebook)

Thiruvananthapuram:

Suriye-Malabar kilisesinin Idukki piskoposluğuna bağlı Katolik rahip, BJP’ye katıldıktan saatler sonra Pazartesi günü papazlık görevinden alındı.

Rahip Kuriakose Mattam, BJP’nin birincil üyeliğini Pazartesi günü partinin Idukki bölge başkanı KS Aji’den aldı. Birkaç saat içinde Idukki piskoposluğu ona karşı harekete geçti.

Kilise, Peder Mattom’un Adimali yakınlarındaki Mankuva St Thomas kilisesindeki cemaat görevlerinden geçici olarak alındığını söyledi.

Idukki Piskoposluğu tarafından yapılan açıklamada, “Mankuva kilisesinden Peder Kuriakose Mattam, papazlık görevinden geçici olarak azledildi” denildi.

Bir kilise sözcüsü PTI’ye, Canon Yasası uyarınca disiplin cezasının alındığını, bir kilise rahibinin herhangi bir siyasi partiye katılamayacağını veya aktif olarak katılamayacağını söyledi. Bir kilise kaynağı, 74 yaşındaki rahibin birkaç ay içinde emekli olacağını söyledi.

Rahip, Katolik kilisesinin Manipur’daki şiddet nedeniyle partiye saldırdığı bir dönemde BJP’ye katıldı.

Bay Aji, Facebook gönderisinde rahibin fotoğraflarını paylaştı ve Peder Mattam’ın ülkedeki “mevcut durumu gözlemledikten” sonra BJP’ye katıldığını söyledi.

Bir Haberda rahip, BJP’ye katılmamak için herhangi bir neden bulamadığını söyledi.

“Güncel konuları takip ediyorum. BJP’ye katılmamak için bir neden göremiyorum. Birçok BJP çalışanı ile arkadaşlığım var. Bugün üye oldum. Gazetelerden okudum ve ülkedeki BJP’yi anladım. ” dedi rahip.

Bay Aji, Hıristiyan rahibin BJP’ye girişinin partiyi Manipur meselesi nedeniyle eleştirenlere bir yanıt olduğunu söyledi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)