Koyun, Keçi Aslanla Dövüşemez

KozmikRüya

New member
Eknath Shinde, muhalefetin yalnızca Başbakan Modi’yi yenmeyi düşündüğünü söyledi. (Dosya)


Bombay:

Maharashtra Başbakanı Eknath Shinde Pazartesi günü yaptığı açıklamada, muhalefet partilerinin yalnızca Başbakan Narendra Modi’yi yenmeyi düşündüklerini ancak “koyun ve keçilerin” ormanda bir aslana karşı mücadele edemeyeceğini söyledi.

Shrinagar’dan bir Hint haber kanalına konuşan Bay Shinde şunları söyledi: “Muhalif akbabalar demeyeceğim ama koyunlar ve keçiler ormanda bir aslana karşı mücadele etmek için bir araya gelemezler. Bir aslan her zaman aslandır ve ormana hükmeder.”

Muhalefet partilerinin BJP liderliğindeki NDA ittifakına meydan okumak için bir araya gelmesi sorulduğunda Shiv Sena lideri şöyle dedi: “Muhalefet yalnızca Başbakan Narendra Modi’yi yenmeyi düşünüyor. Muhalefetin kavga ettiği bir yer göremiyorum.”

Maharashtra, 80 parlamenter seçen Uttar Pradesh’ten sonra ülkenin en yüksek ikinci yeri olan Lok Sabha’ya 48 üye gönderiyor.

Maharashtra’daki Ulusal Demokratik İttifak’ın durumu hakkında yorum yapan Bay Shinde şunları söyledi: “Ajit Pawar bize katılmaya karar verdikten sonra, hükümetim (NCP’nin BJP-Shiv Sena-Ajit Pawar grubu) 215’ten fazla MLA’nın desteğinden yararlanıyor. Hükümete yönelik herhangi bir tehdit yok” dedi.

Bay Shinde, selefi Uddhav Thackeray’in ismini vermeden şunları söyledi: “Biz halk için çalışıyoruz. İnsanlar kendileri için çalışan birini mi, yoksa sadece evde oturan birini mi istediklerine karar verecekler.”

İcra Müdürlüğü’nün muhalefet kampındaki liderleri hedef almak için kullanıldığı iddiası sorulduğunda Bay Shinde, şunları söyledi: “İcra Müdürlüğü yolsuzluk uygulamalarına bulaştığından şüphelenilen kişilere karşı harekete geçiyor. “Kimseyi bu şekilde taciz etmez.”

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)
 
Üst