Kripto Milyarderinden Dogecoin ve Solana Yorumu!

SessizGozler

New member
FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, Twitter platformu Solana (SOL) ağında çalışırsa neler olabileceğini paylaşıyor.

Sam Bankman-Fried, Solana ağında Twitter’ı bir daha yapılandırma vizyonunu deklare etti

Yakın tarihindeki dizi tweet’te Bankman-Fried, 633.800 takipçisine Twitter’ı merkezi olmayan hale getirme mümkünlüğü ve tesirleri hakkındaki niyetlerini anlatıyor:

Tweet’ler Blockchain’e işlenir, şifrelenir; gönderen, onlara kimin erişebileceğini seçer (yani, kimin şifresini çözebilir). Bir manada bu, DM’leri ve tweet’leri birleştirir – DM’ler sırf ‘yalnızca Jill’ kapalılık ayarına sahip tweet’lerdir.

1) FWIW, some thoughts on what a decentralized Twitter might look like:

— SBF (@SBF_FTX) April 14, 2022

Tweet dizisinin bir kısmında, toplumsal medya platformunun, kullanıcılardan gönderdikleri her tweet için fiyat alarak ve kullanıcı orta yüzünde (UI) reklam göstererek gelir elde edebileceğini söylüyor:

Günde yaklaşık 500 milyon tweet ile 0,01 dolar/tweet, Twitter’ın gelirinin yarısının yerini alacaktı; 0,001 dolar/tweet kârlarının yerini alacaktı.

CEO, iletileri Blockchain’e işlendiği için kullanıcıların bilgilerini denetim edebileceklerini söylüyor. her insanın kendi Twitter kullanıcı orta yüzünü de oluşturabileceğini belirtiyor:

Kullanıcı arabirimleri ekosistemi büyütebilir ve kullanıcı arabirimi fiyatlarından para kazanabilir yahut sübvanse edebilir. Her kullanıcı orta yüzünün kendi denetleme siyaseti olabilir; artık konuşmayı tek bir kişi/şirket denetim edemez.

Twitter kullanıcıları ödül olarak Dogecoin (DOGE) kazanabilir

Bankman-Fried, Twitter’ı merkezi olmayan bir platforma dönüştürmenin sıkıntı fakat yapılabilir olduğunu söylüyor. Twitter bir Blockchain üzerinde çalışırken, platformdaki içerik oluşturucuların ödül olarak Dogecoin (DOGE) alabileceğini ekliyor.

7) Because it would all be on-chain, it would be trivial to integrate the following into Twitter:

a) tips/payments/monetization for content creators

b) NFTs/profiles/avatars

c) sure, why not DOGE pic.twitter.com/btc8Dz0uUL

— SBF (@SBF_FTX) April 14, 2022

Bankman-Fried, Elon Musk’ın toplumsal medya devini 43 milyar dolara satın alma teklifinin akabinde vizyonunu paylaşıyor. Bir SEC müracaatında milyarder, Twitter’ı olağanüstü potansiyelini ortaya çıkarmak için özel bir şirket yapmak istediğini söylüyor:

Dünya çapında söz özgürlüğü platformu olma potansiyeline inanıyorum ve söz özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir mecburilik olduğuna inanıyorum. Lakin, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anlıyorum.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter’dan %9,2’lik pasif pay satın aldı. 54 milyar dolar karşılığında tüm payları satın almayı teklif eden Musk’a karşı, bunu yapamaması için şirketin yeni bir düzenlemeye gideceği söyleniyor.