LUNA Muhbiri Konuştu: Çöküşün Gerisinde Bunlar Var!

SessizGozler

New member
Terra (LUNA) olaylarında yeni bir güncelleme var üzere görünüyor. Görünüşe bakılırsa bir muhbir Terra ve Do Kwon’u dolandırıcılık ve yatırımcıların milyarlarca dolarlık mali kasvetine niye olabilecek bir dizi faktör için ifşa etti. İşte detaylar…

Terra (LUNA) grubundan projeye yönelik yeni argümanlar

Bir kripto yatırımcısı ve Terra hayranı, Terra’da son vakit içinderda neler olduğu hakkında istekli bilgi veren birkaç kişi tarafınca temasa geçildiğini tez ediyor. Uzman, Twitter hesabı (FatMan) aracılığıyla, muhbirler tarafınca sav edilen bir dizi suçlamayı aktardı. FatMan ayrıyeten Terra Kurucusu Do Kwon, JUMP, Kanav Kariya ve FTX CEO’suna yönelik savları da aşağıdaki biçimde aktardı:

“@stablekwon Jump’ın Mayıs 2021’deki kurtarma paketini biliyorum ve onlara LUNA olarak her ay ne kadar borçlu olduğunuzu tam olarak biliyorum.

“@jump_ Kişisel yatırımcıları UST’de, bilhassa LUNA’da milyarlarca kaybetmeye yönlendirmek için tam olarak ne yaptığınızı biliyorum.

“@KanavKariya Sahne ardında seni kimin denetim ettiğini biliyorum, Slack kümenizin 14 günlük saklama penceresi olduğunu biliyorum.

“@SBF_FTX Jump ile yüzde 30’luk Serum muahedesini ve daha sonrasında ferdî yatırımcılara ne yaptığınızı biliyorum.”

In the past 48 hours I have been contacted by several whistleblowers. These people would like to and will stay anonymous. I have learned some deeply troubling things and there is a lot more to come – this is just the very beginning. Here is some of what I can tell you.

— FatMan (@FatManTerra) May 23, 2022

Terra için “yatırımcıları soymaya yönelik komplo” argümanı

FatMan, Do Kwon’un bir küme Blockchain üreticisi olan Jump ile UST ve Luna pazarlarını manipüle etmeleri karşılığında onlara aylık ödeme yapmak üzere bir muahedesi olduğunu argüman etmeye devam etti. Bu, ferdi yatırımcıların milyarlarca dolar kaybetmesine niye oldu. FatMan, Jump’ın lideri Kanav Kariya’yı bir kukla olduğu ve bâtın bir küme tarafınca işletildiğini söylemiş oldu. Akabinde FatMan, kripto borsası FTX’in CEO’sunu maksat alarak, onu kişisel yatırımcıları içeren bir DEX platformu olan Serum ile yüzde 30’luk bir muahedeyi kolaylaştırmakla suçladı.

Bu suçlamalar, topluluk hala Terraform Labs ve Do Kwon’un UST ve Luna fiyatlarını sabit tutmak için ayrılan fonları zimmetine geçirdiği savlarını sindirirken geliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Kwon, kayda bedel bir tesir olmamasına karşın BTC rezervlerini bu emel için harcadığını tez ediyor. Lakin BTC’nin satılması, UST ve Luna’nın çöküşünü engellemedi. Güney Koreli yetkililerin Kwon ve Terra Foundation Guard’ı araştırdığı bildirildi. Bu, Terra topluluğunda tansiyona niye oldu zira Terraform Labs ve TFG’nin varlıkları yetkililer tarafınca dondurulursa, Luna sahipleri için vaat edilen geri ödemeler olmayacak.