Mamata Banerjee Allege’in Örtüsü

KozmikRüya

New member
Mamata Banerjee, “Gerçek kaza araştırılmıyor” dedi.

Kalküta:

Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee bugün, Odisha’daki demiryolu kazasının nedenlerinin gizlenmeye çalışıldığını ve kurbanların aileleri sorular sorarken CBI’nın kusurları örtmek için kullanıldığını iddia etti. “Söylemeyeceğimi düşünmüştüm ama durum beni mecbur etti. O kadar büyük bir kaza olmuş ki. Eksikler kapatılmaya çalışılıyor. Her şeyini kaybeden aileler cevap istiyor. Gerçek bilgiler ortaya çıkacak” dedi.

“Kaza neden oldu? Neden bu kadar çok insan öldü? Bu, bu yüzyılın en büyük olayı. CBI ne yapacak? Eğer bu bir ceza davasıysa, CBI bir şeyler yapabilir. Pulwama’yı ve Vali’nin o zaman ne yaptığını görmedin mi? dedi?” o ekledi.

Merkez Soruşturma Bürosu (CBI), 2 Haziran’daki üçlü tren kazasını soruşturuyor. Bayan Banerjee, “Gerçek kaza araştırılmıyor ve her şey açıklığa kavuşturuluyor” dedi.

“Kanıt yok. Gerçeğin ortaya çıkmasını istiyorum. Demiryolu kazası araştırılmıyor ama CBI Delhi tarafından buraya (Bengal) gönderildi ve Kalküta’da 14 ila 16 belediyeye girdiler. Şimdi tuvaletlere de girecekler mi sorun, böyle yaparak böyle büyük bir kazayı örtbas edemezler” dedi.

CBI, Batı Bengal’deki belediye şirketlerinin işlerinde iddia edilen usulsüzlüklerle bağlantılı olarak eyalette aramalar yapıyor.

Mamata Banerjee, Odisha’nın Balasore semtindeki Bahanaga Pazarı’nda Coromandel Ekspresi kazasının kurbanları için tazminat çekleri ve istihdam mektupları dağıtma programında konuşuyordu. Kazada 288 kişi öldü ve kurbanların çoğunun Cuma günü Howrah’daki Shalimar istasyonunda trene binen Batı Bengalli olduğuna inanılıyor.

Trinamool Kongre başkanı, kazada Batı Bengal’den tahmini 103 kişinin öldüğünü ve Bengal’den yaklaşık 40-50 kişinin kayıp olduğunu söyledi.

Eyaletten 172 kişinin ağır yaralandığını ve 1 lakh Rs yardım alacağını, 635 kişinin hafif yaralandığını ve 50 bin Rs yardım alacağını söyledi. Başbakan, “Yardım fonlarının derhal serbest bırakılmasıyla ailelerin istikrara sahip olmasını sağlamak istiyoruz” diye ekledi.

Bu arada muhalefetteki BJP yardım çeklerinin dağıtılmasına, fonların bu amaca yönlendirildiğini söyleyerek itiraz etti. Batı Bengal Hükümeti kaynakları, ölenlerin çoğunun iş için seyahat ettiğini ve göçmen işçi olduğunu belirtiyor.

Muhalefet lideri Suvendu Adhikari, “Batı Bengal Hükümeti, Bina ve Diğer İnşaat İşçileri Refah Kurulu’nun (BOCWWB) fonlarından Coromandel Ekspres Kazası Kurbanlarına tazminat ödüyor. Basit bir deyişle, @MamataOfficial, refahı için ayrılan fonları kapıyor. Bina ve Diğer İnşaat İşçileri, fotoğraf çekimi için sahnede hayırsever olarak hareket edecek.”

Batı Bengal Hükümeti, Bina ve Diğer İnşaat İşçileri Refah Kurulu’nun (BOCWWB) fonlarından Coromandel Ekspres Kaza Kurbanlarına tazminat ödüyor.

basit terimlerle, @MamataResmi Building & Other’ın refahına yönelik fonları kapıyor… pic.twitter.com/E4yuE08qPr

— Suvendu Adhikari • শুভেন্দু অধিকারী (@SuvenduWB) 7 Haziran 2023
“Başbakan tazminatın bir an önce ödenmesini isteseydi, güvendiği bakanlarını elçi olarak kurbanların evlerine gönderirdi, onlar da tutarı doğrudan onlara teslim edebilirdi. Bu yaklaşım çok olurdu. daha insancıl” diye ekledi.

Coromandel Express, sabit bir yük trenine çarptı ve kazada vagonlarının çoğunu raydan çıkardı. Bunlardan birkaçı, aynı anda geçmekte olan Bengaluru-Howrah Ekspresi’nin son birkaç vagonunu aştı.