Mamata Banerjee Mahkemeden Randevuları İptal Etmemesini İstiyor

KozmikRüya

New member
Mamata Banerjee, Yüksek Mahkemeyi öğretmenlerin atamalarını iptal etmemeye çağırdı.

Kalküta:

Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee Salı günü işe alım sürecinde “hatalar” yapılırsa düzeltici önlemlerin alınması gerektiğini ancak bakmaları gereken aileleri olduğu için hiç kimsenin hizmetten çıkarılmaması gerektiğini söyledi.

Bayan Banerjee’nin yorumu, Kalküta Yüksek Mahkemesi’nin Batı Bengal’deki devlet destekli ve devlet destekli okullarda yasadışı bir şekilde öğretmenlik ve öğretim dışı kadro olarak atanan binlerce kişinin işe alım sürecini manipüle ederek hizmetlerine son vermesi üzerine geldi.

“Hata yaptıysam bana tokat atın aldırmam. Ben bilerek kimseye haksızlık yapmadım. İktidara geldikten sonra TÜFE(M) kadrolarının işlerini ellerinden almadım ama siz nedensiniz?” İş verme yeteneğiniz yok ama insanların geçim kaynaklarını çalıyorsunuz” dedi ve görünüşe göre mahkemede bu davaların çoğuyla mücadele eden bir avukat olan CPI (M) milletvekili Bikash Ranjan Bhattacharya’yı hedef aldı. .

Mahkemeyi hizmetleri sona erdirme kararlarını yeniden düşünmeye çağıran CM Banerjee, bu tür kişiler için yeniden incelemenin de düşünülebileceğini söyledi.

“Sizden yeniden düşünmenizi isteyeceğim. Daha dün Jalpaiguri’de iki kişi intihar ederek öldü. Başka biri yanlış bir şey yaptıysa bu insanlar neden acı çeksin? Biri işini aniden kaybederse ailesine nasıl bakacak? Bir şans. Gerekirse bir test daha yapmasına izin verin. Mahkemenin kararına göre bir kurulum daha hazırlayacağız” dedi.

Bayan Banerjee, Alipore Yargıçlar Mahkemesi kampüsünde Sri Aurobindo’nun 150. doğum yıldönümü kutlamalarına hitap ederken konuyla ilgili konuşurken gözle görülür şekilde duygusaldı.

“Herkes TMK kadrosu değil. Bir devlet çalışanı her siyasi partinin destekçisi olabilir. İçlerinden biri yanlış yaptıysa cezasını çekerim. Onlara sempatim yok. Ama görmek lazım” İşe girenler mağdur olmasın” dedi.

ED ve CBI, eski eğitim bakanı Partha Chatterjee ile birlikte birkaç üst düzey eğitim yetkilisi ve üst düzey GMC liderini tutukladı ve iki merkezi teşkilat, eyalet okullarında rupi karşılığında crore karşılığında yapılan yasadışı atamalar iddialarını araştırmaya başladı.

CPI(M) kıdemli lideri Bay Bhattacharya, mahkemeden hak etmeyen adayların hizmetlerine son verme kararını yeniden düşünmesini istemek yerine Bayan Banerjee’nin tüm fiyaskonun sorumluluğunu üstlenmekten vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

“Sol Cephe hükümeti döneminde atamalar usulüne göre yapılıyordu. Hiçbir işi elinden almaya yetkisi yok” dedi.

Bu arada BJP, Bayan Banerjee’nin kendisinin usulsüzlüklere karıştığını iddia etti.

BJP eyaletinin üst düzey lideri Rahul Sinha, “Açıklama, başbakanın usulsüzlüklere karıştığını kanıtlıyor. Şimdi yüzünü kurtarmaya çalışıyor” dedi.

()