Mamata Banerjee ve Abhishek Banerjee Ortak Mitingden BJP’de Vuruldu

KozmikRüya

New member
Mamata Banerjee ayrıca BJP’ye, Sol’a ve Kongre’ye de vurdu. (Dosyalar)


Kalküta:

Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee, yeğeni ve Trinamool Kongresi Ulusal Genel Sekreteri Abhishek Banerjee adlı eyalet çapındaki kampanyasına katıldı. Jono Sanjog Yatra Trinamool’un bir parçası olarak Nabo Jowar partinin eyalette yapılacak panchayat seçimlerine hazırlanmak için yürüttüğü kampanya.

Abhishek Banerjee, Mamata Banerjee’yi kuzey Bengal’den ‘junglemahal’a kadar seyahat ettiğini gören kampanyaya davet ettikten sonra, muhalefetteki BJP ile alay ederek, “Kampanyamıza başladığımızda, eleştirmenlerim ve Bengal’deki muhalefet liderleri büyük bir yaygara koptu, bırakın 60 günü, altı gün bile yolda kalamayacağımı iddia etmişlerdi. Ancak bugün yollarda 32. günümüz.”

“Bu zaman diliminde fırtınalar, kavurucu sıcaklar, gök gürültülü sağanak yağışlar, muhaliflerin sataşmaları, CBI’nin taciziyle karşılaştık, ancak hiçbiri Trinamool Kongresi’nin kararlılığını durduramadı” diye ekledi.

BJP’yi merkezi kurumları kötüye kullanmakla suçlayan Abhishek Banerjee, “Muhalefet liderleri, CBI ve ED’yi arkamda bırakarak kararlılığımı bozacaklarını düşündüler. Ancak, ‘Nabo Jowar’ın artık ‘Jono’ya dönüştüğünü anlamıyorlar. Jowar’.”

Panchayat seçimleri öncesinde Trinamool Kongresi, BJP’ye oy vermeye geçenler de dahil olmak üzere seçmenlerin tüm kesimlerine ulaşmak istiyor. Purba Bardhhaman’da bir RSS çalışanıyla yaptığı görüşmeyi hatırlayan Bay Banerjee, “Bir RSS çalışanı benimle tanıştı ve bölgesinde sokak lambaları istedi. RSS ve BJP çalışanlarının bile bize gelmesinden ve Başbakan Modi’nin sözlerine inanmaktansa gurur duydum. ‘çift motorlu’ hükümet, Mamata Banerjee’nin ‘tek motorlu’ hükümetine güveniyorlar.”

Mamata Banerjee ayrıca BJP’ye, Sol’a ve Kongre’ye de vurdu.

“Bugün Bengal’i kötülemekle meşgulsünüz. Raam-Baam-Shyam’a hatırlatalım ki birisi 90 puan alsa bile 1-2 puan yükselterek 92 yapabiliriz. sana 90 ver,” dedi Mamata Banerjee.

“Trinamool Kongresi’ni suistimal etmeye devam edebilirsiniz, bu sizin hakkınız olabilir. Ama yaptığınız tek şey nefret yaymak. Biz Trinamool’uz, intikam peşinde koşan Gujarat, UP veya Kerala eyalet hükümeti gibi değiliz. İntikam istiyoruz, bunun yerine değişiklik istiyoruz” diye ekledi.

Manipur’daki etnik şiddetten BJP’yi sorumlu tutan Mamata Banerjee, “BJP şimdi Manipur ile aynı hatlarda Bengal’de şiddeti kışkırtmaya çalışıyor. Tepeleri Bengal’den ayırmak istiyorlar. Rajbanshiler arasında çatlaklar yaratmak istiyorlar. ve Kamatapuriler. Kurmiler ile Adivasiler arasında şiddeti kışkırtmak istiyorlar. BJP bu şiddet için çok büyük para pompalıyor.”
 
Üst