Manish Sisodia Tutuklanmasının Ardından Kongre

KozmikRüya

New member
Kongre lideri Jairam Ramesh, CBI, ED ve BT departmanlarının tüm profesyonelliklerini kaybettiğini söyledi.

Yeni Delhi:

Pazartesi günü Kongre, ED, CBI ve Gelir Vergisi Departmanı gibi kurumların Narendra Modi hükümeti altında “siyasi kan davası” araçları haline geldiğini ve muhalefet liderlerinin itibarlarını yok etmek için seçici bir şekilde hedef alındığını iddia etti.

İddia, özel bir mahkemenin Delhi Baş Bakan Yardımcısı Manish Sisodia’yı, teşkilatın 2021-22 için artık hurdaya çıkarılan tüketim vergisi politikasındaki iddia edilen dolandırıcılığı çözmek için etkili sorgulama için gözaltına alınmasını istemesinin ardından beş günlük CBI tutukluluğuna gönderdiği gün geldi.

CBI, yaklaşık sekiz saatlik sorgulamanın ardından Pazar günü Bay Sisodia’yı tutukladı.

Kongre genel sekreteri Jairam Ramesh, kimseyi veya belirli bir durumu belirtmeden, bir tweet’te, “Kongre her zaman ED, CBI ve Gelir Vergisi Departmanı gibi kurumların Modi Sarkar altında siyasi kan davası ve taciz aracı haline geldiği inancına sahip olmuştur” dedi.

Ramesh, “Bu kurumlar tüm profesyonelliklerini kaybetti. Muhalefet liderleri, itibarlarını yok etmek için seçici bir şekilde hedefleniyor” dedi. Pazar günü, Delhi Kongre başkanı Anil Chaudhary, Sisodia’nın CBI tarafından Delhi tüketim vergisi dolandırıcılığı davasıyla bağlantılı olarak tutuklanmasının memnuniyetle karşılanan bir adım olduğunu söyledi. AAP’nin “servet biriktirmek için gücü kullandığını” iddia etmişti.

()

Günün Öne Çıkan Videosu

Ranbir Kapoor’un Makkar Eleven’ı Sourav Ganguly’nin Jhooti Eleven’ına Karşı