Mehmet Ali Erbil hakim karşısında

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Klibinde oynadığı toplumsal medya fenomeni Ece Ronay’a karşı ‘elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’, ‘sesli, yazılı yahut imajlı bir mesajla hakaret’ ve ‘tehdit’ kabahatlerinden 8 yıl 10 aya kadar mahpus cezası istenen Mehmet Ali Erbil’in yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya müşteki Ece Ronay katılmazken, sanık Mehmet Ali Erbil ve taraf avukatları hazır bulundu.

“4 EVLİLİK VE MÜNASEBETLER YAŞADIM, TACİZ OLMADI”

Duruşmada savunma yapan sanık Mehmet Ali Erbil, olayın tuzak olduğunu düşündüğünü söyleyerek, “Ben Z nesliyle hiç bir yarar gözetmeksizin yardım etmek istedim. Klipte oynadım. Teklif onlardan gelmişti. daha sonrasında arkadaş olduğumuza dair kamuoyuna açıklamalar yapıldı. Ben bu yaşıma kadar 4 evlilik ve ilgiler yaşadım fakat hiç bir biçimde taciz ve şiddet kelam konusu olmadı. Tuzağa geldim. Bana manzaralı telefon açtı ve bu imgelerde müstehcen imajları vardı. Konutuna davet etti, adresini bilmiyordum ve adresini verdi. Asistanım da devreye girdi ve ‘ben muhatap olacağım’ dedi. Kendisi asistanımla diyaloglara girdi ve taciz olarak nitelendirerek prim yaptı. Oyuna getirildiğimi düşünüyorum. ‘Akşam sizin yanınızda uyumak istiyorum’ şeklindekimesajı asistanım atmıştır” tabirlerini kullandı.

Söz verilen sanık avukatı ise “Tiktok imgelerini yayınlayacağım”şeklindeki bildiriyle tehdit cürmünden cezalandırılması talep edilmişse de kelam konusu telaffuz tehdit cürmünü oluşturmaya elverişli değildir” diyerek öbür cürümlerin da oluşmadığını savundu.

Esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için belgeyi duruşma savcısına gönderen mahkeme hakimi, müşteki Ece Ronay’ın avukatı Ali Furkan Tatlı’ya beyanda bulunması için müddet vererek duruşmayı erteledi.