Mirganj SDM Udit Pawar ‘Ceza’ Videosunun Viral Olması Sonrası Gönderiden Kaldırıldı

KozmikRüya

New member
Udit Pawar görevinden alındı ve şu ana kadar yeni bir göreve atanmadı.

Yeni Delhi:

Uttar Pradesh’in Bareilly kentinde bir hükümet yetkilisi, ofisinde ‘cezalandırıldığı’ iddia edilen bir adamın Habersunun viral hale gelmesinin ardından görevinden alındı. Bareilly bölgesindeki Mirganj kasabasının Alt Bölüm Sulh Hakimi (SDM) Udit Pawar, bildirildiğine göre ölü yakma alanı talebiyle memuru üçüncü kez ziyaret ettikten sonra bir adamdan ‘tavuk gibi çömelmesini’ istemekle suçlandı. Bay Pawar, adamın ofisine girdiğinde zaten bu pozisyonda çömelmiş olduğunu söyleyerek suçlamayı reddetti ve aslında ona bunu neden yaptığını sorduğunu ve orada bulunan diğer kişileri ayağa kalkmasına yardım etmeleri için yönlendirdiğini söyledi.

Ancak Bölge Sulh Hakimi, ilk soruşturmanın SDM’nin hatalı olduğunu ortaya çıkardığını söyledi. Bay Pawar’ı görevinden aldı ve şu ana kadar ona yeni bir görev vermedi.

Mağdur, köyünden bazı kişilerle birlikte ölü yakma alanıyla ilgili bir taleple SDM ofisine ulaştığını, ancak bunun yerine SDM’nin kendisini cezalandırdığını ve mektubunu çöpe attığını iddia etti.

“Ölümüyle ilgili olarak ofisine gittim. Mandanpur köyünde ölü yakma alanı olmadığını belirten ifadeler verdim. SDM efendim ‘tavuk gibi çömelmemi’ isteyerek beni cezalandırdı. Bunu neden yaptığını sorduğumda bana cevap verdi. Bana kötü davranmaya başladı. Ben de adaleti sağlayamadığım için 3. kez sana geldiğimi, adalet gelene kadar böyle çömeleceğimi söyledim. Sonra sadece oyunculuk yaptığımı söyledi. Ben de adaletten söz edilmediğini söyledi. Resmi belgelerde ölü yakma alanı var, orada sadece bir mezarlık kayıtlı ve ben adalet göremeyeceğim” dedi köylü Pappu.

Köylülerin şikayet mektubunda köyde hem Hinduların hem de Müslümanların yaşadığı ancak köyde ölü yakma alanı bulunmadığı belirtildi. Müslüman cemaatinden bazı kişilerin mezarlık adı altında ölülerin yakıldığı araziyi ele geçirdiği iddia edildi. Mektupta, böyle bir durumda son ritüelleri gerçekleştirmekte zorluk yaşadıkları için ilçe yönetiminin krematoryum için yer ayarlaması gerektiği belirtildi.

SDM, savunmasında, mahkemeden döndüğünde odasında köyden beş ila altı kişinin bulunduğunu ve bir adamın ofisinin zemininde çömeldiğini fark ettiğini söyledi.

“İçlerinden biri beni görür görmez birden o pozisyona girdi. Ben de kendisine bunu neden yaptığını sordum, başkalarından da kalkmasına yardım etmelerini istedim. Bu sırada biri Haber çekip gitti. Şikayetlerini dinledim. ve ayrıca muhasebeciden meseleyi çözmesini istedim. O adamı cezalandırdığım iddiası doğru değil” dedi Udit Pawar.

Ancak Bareilly Bölge Sulh Hakimi Shivkant Dwivedi, bir adamın Bay Pawar’ın ofisinin zemininde aşağılayıcı bir pozisyonda görüldüğü bir Haberya rastladığını ve yapılan soruşturmada memurun ihmalkar olduğunu tespit ettiğini, bunun ardından derhal görevinden alındığını ve kendisine ceza verildiğini söyledi. oraya yeni memur atandı.