NCP ve NCP karşılaşmasında Ajit Pawar, Supriya Şule'ye Karşı Seçim Mücadelesinin İpuçlarını Veriyor

KozmikRüya

New member
Ajit Pawar, Lok Sabha anketleri için kuzeni Supriya Sule'ye karşı bir aday çıkarmayı planlıyor.

Bombay:

Maharashtra Başbakan Yardımcısı Ajit Pawar, Baramati Milletvekili Supriya Sule'ye karşı seçim borazanını çaldı ve yaklaşan Lok Sabha seçimlerinde kuzenine karşı bir aday çıkaracağını ima etti.

Baramati Lok Sabha kesimi geleneksel olarak Sharad Pawar ve kızı Supriya Sule'nin kalesi olmuştur, ancak Maharashtra Başbakan Yardımcısı Ajit Pawar ona karşı bir aday çıkarma niyetini açıkladı.

Ajit Pawar ayrıca, ancak adayının Supriya Sule'ye karşı kazanması durumunda Baramati'den Meclis seçimlerine katılacağını söyledi ve seçmenleri seçim bölgesinin gelişimi için oy vermeye çağırdı.

Ajit Pawar, daha önce seçime katılmamış bir aday çıkaracağını ancak bu kişinin yeterli deneyime sahip olanların desteğine sahip olacağını söyledi.

Bay Pawar, “Maharashtra eyaletinin kurulmasından ve seçimlerin başlamasından bu yana bugüne kadar Baramati'de muhalefet adayının depozitosunun kaybedilmediği bir olay olmadı. Ve bundan gurur duyuyorum” dedi.

Ayrıca insanları sevgilerini göstermeye çağırdı ve “İnsanlar size gelip duygusal konular hakkında oylamanızı isteyeceklerdir, ancak duygusal gerekçelerle oy kullanmaya mı yoksa kalkınma çalışmalarına ve refahı sürdürmeye karar vermek size kalmıştır. gelecek nesillerinizin.”

Supriya Şule'ye üstü kapalı saldırıda, “Çalışanlar suç duyurusuyla karşı karşıya kalacak. Çalışmayanlar ise temiz kalacak” dedi.

Maharashtra Meclis Sözcüsü Rahul Narvekar, Perşembe günü, karardaki hiçbir tutumun “anayasaya aykırı” veya “keyfi” olmadığını söyleyerek, Başbakan Yardımcısı Ajit Pawar liderliğindeki grubu gerçek NCP olarak ilan etme kararını destekledi.

Kararın alınmasından bir gün sonra medyaya açıklamalarda bulunan Rahul Narwekar, “Bu karar çok açık. Kararın bir kopyası taraflara iletildi. Bu karardaki hiçbir tutum anayasaya aykırı veya keyfi değildir. Tutum haklıdır. Bunun nedenleri de belirtildi, dolayısıyla bu kadar savunulabilir ve haklı bir kararı daha fazla analiz etmeye gerek olmadığını düşünüyorum.”

Ancak Maharashtra Sözcüsü'nün kararı, Shiv Sena'nın UBT grubu tarafından eleştirildi ve bunu bir komedi programı olarak nitelendirdi.

Daha önce Seçim Komisyonu, Ajit Pawar liderliğindeki gruba parti adını ve sembolünü de vermişti.

Bay Narwekar, Ajit Pawar'ın oy payına ilişkin iddiasının Sharad Pawar grubu tarafından tartışılmadığını ve yasama çoğunluğu meselesinin de tartışmasız olduğunu savundu.

Bay Narwekar ayrıca Sharad Pawar ve Ajit Pawar gruplarının Haziran 2023'te partide dikey bir bölünmenin ardından MLA'ları diskalifiye etme taleplerini de reddetti.

6 Şubat'ta Seçim Komisyonu, yasama kanadında çoğunluk testini uygularken, Ajit Pawar'ın grubunun gerçek NCP olduğuna karar verdi ve grubun parti için 'saat' sembolünü kullanmasına izin verdi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)