NerveNetwork Nedir? NVT Ne İşe Fayda?

SessizGozler

New member
NerveNetwork, merkezi olmayan bir dijital varlık servis ağıdır. Ayrıca boş kıymetlere dayalı Blockchain zincirler ortası etkileşim protokolü Microservice çerçevesi ve NULS ChainBox ile geliştirildi. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “NerveNetwork nedir?” sorusuna karşılık vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm mevzulara değineceğiz.

NerveNetwork projesinin emeli nedir?

Projenin hedefi; genel bir zincirler ortası etkileşim protokolü geliştirebilmektir. Ayrıyeten tüm izole Blockchain’leri birbirine bağlamayı ve DeFi ekosistemi için gerekli tüm temel takviyesi sağlayarak zincirler ortası bir varlık değişim ağı kurmayı hedeflemektedir.

Avantajları neler?

• NerveNetwork merkeziyetsiz bir kripto para ünitesidir.
  • Ayrıca transferi yapılırken emniyetli bir biçimde ödeme yapılmaktadır.
  • NerveNetwork satın almak isteyen kullanıcılar bilhassa arz ve talep dahilinde gelir artırabilmektedir.
  • NVT bilhassa enflasyona ve çöküş riski göz önünde bulundurulduğunda muteberdir.
Dezavantajları neler?

• NerveNetwork almanın dezavantajlı istikameti piyasadaki değişikliklere bakılırsa değişen NVT/ TRY meblağlarından kaynaklı ziyan edilebilmesidir. Fakat NVT/ TRY fiyatlarında yükseliş görüldüğünde kullanıcılar kâr da edilebilmektedir.
Nasıl çalışır?

NVT 3 katmandan oluşmaktadır:

• Sanal banka: Paralel zincirlerde oldukçalu hesaplar ya da akıllı kontratlar oluşturmak ve yönetmek, varlık aktarılan süreçleri oluşturmak, yayınlamak vb. dahil olmak üzere zincirler ortası varlıkların bakımından sorumludur. Ayrıyeten, fikir birliği düğümlerinden ve 15 fikir birliği düğümünden seçilmektedir. En büyük depozito ölçüsüyle var iseyılan olarak seçilecektir.
  • Konsensüs düğümü: Blockchain açısından sorumludur. Konsensüs düğümü, 200.000 NVT’den az olabilen ve sonlandırılmayan mevduatlarla oluşturulabilmektedir. Konsensüs düğüm sayısı 35’e sabitlenmektedir. Bütün NRV’yi korumak için depozitoyla birinci 35 düğüm seçilmektedir.
  • Ortak düğüm: Ortak düğümler ise; başka düğümler, süreç toplama, blok ve süreç doğrulamasındaki ve uygulamalar için hizmetler sağlamaktan sorumlu olmaktadır.
NerveNetwork nedir? NVT nasıl satın alınır?

NVT ile şu anda süreç yapılabilen borsalar; MEXC, CoinTiger ve AEX’dir. Coin satın almak için ise bu evreler izlenmektedir:

Öncelikle birinci adım olarak seçtiğiniz NVT listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. ondan sonrasında borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir öbür adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Başka adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca NVT seçin ve alım buyruğu oluşturun. Sağlam hesaplarınızda saklayın.