ODEM Nedir? ODE Coin Ne İşe Fayda?

SessizGozler

New member
ODEM nedir? ODEM (ODE), üniversite öğrencilerinin, akademisyenlerle aracısız olarak etkileşim kurmasını sağlayan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede ODEM nedir, ne sunar, ODE coin nedir, ne işe fayda, nasıl alınır üzere merak edilen soruları yanıtladık. Gelin üniversite öğrencileri ve akademisyenlere hitap eden yükseköğretim odaklı bu projeyi bir arada inceleyelim.

ODEM nedir?

ODEM, Blockchain teknolojisi üzerine konseyi, merkeziyetsiz bir eğitim platformudur. Bu platform, üniversite öğrencilerinin, alanında uzman akademisyenlerle etkileşim kurmasına imkan tanır. Proje, erişilebilir eğitimin kalitesini ödenmesi mümkün bir maliyetle yükseltmeyi gayeler. Bunun için öğrencileri ve uzmanları, dağıtık biçimde çalışan Blockchain platformunda bir ortaya getirir. Ekosistem, dünyanın dört bir yanındaki nitelikli eğitimcilere ve öğrencilere çeşitli avantajlar sunar.

ODEM ne sunar?

ODEM platformu, alanında uzman akademisyenlerin, öğrencileri pratik bilgilerle donatmasına imkan tanır. Bu gayeyle, eğitimcilerin özelleştirilmiş müfredat ve eğitim programlar oluşturmasına yönelik bir dizi araç sağlar. Akabinde, bir akıllı mukavele ödeme platformu aracılığıyla öğrencileri çeşitli eğitim merkezlerine bağlar. Ekosistem, öğrencilerin teklif vermek üzere ODEM eğitimcilerine özel müfredat istekleri göndermelerine imkan tanır. Ayrıyeten öğrencilere barınma, ulaşım ve öteki gereksinimlerde seçenekler sunar.

Ekosistem içerisinde eğitim alan bir öğrenci, Blockchain teknolojisinin nimetlerinden yararlanır. Buna göre, rastgele bir eğitimi tamamlayanlar, Blockchain üzerine kaydedilen bir sertifika alır. Bu sertifika kullandığı teknoloji niçiniyle değiştirilemez yahut silinemez. Akademisyenler ise sundukları eğitimden daha adil bir gelir elde eder. Mevcut eğitim platformları, eğitmenlerden yüksek oranda komite fiyatı almaktadır. ODEM ise, öğrencilere düşük eğitim maliyetleri sunarken, akademisyenlerin aldığı hissesi artırır. Bunu ise, merkeziyetsiz yapısı, Blockchain teknolojisi ve mahallî kripto para ünitesi ODE ile mümkün kılar.

ODE nedir? Ne işe fayda?

ODE, Ethereum üzerinde ERC-20 kontratıyla yaratılan bir kripto para ünitesidir. Bu kripto para, ODEM platformunun lokal tokeni olarak çalışır. Buna bakılırsa, ekosistem içerisinde öğrenciler ve akademisyenler tarafınca çeşitli hedeflerle kullanılabilmektedir. ODEM’de, hem öğrenciler tıpkı vakitte akademisyenler, kimlik ayrıntılarını Ethereum akıllı kontratlarında saklar. ODE, tokenleştirilen süreçler için bir ödeme prosedürü olarak hizmet verir. Buna göre öğrenciler, ODE ile ödeme yaparak eğitimleri satın alabilmektedir. Bunun karşılığında akademisyenler de bu varlık ile gelir elde eder.

ODEM nedir? ODE nasıl alınır?

229 bin dolar civarında piyasa bedeline sahip olan ODEM, şu anda sadece Bitbns borsasında listelenmektedir. Bu niçinle, kripto parayı satın almak isteyen yatırımcıların Bitbns’ye üye olması gerekmektedir. Borsaya üye olma ve doğrulama sürecini tamamlayan kullanıcılar, cüzdanlarına ODE ticaret çiftlerine göre bir varlık yatırmalıdır. bu biçimdece, ilgili ticaret çifti üzerinden alım buyruğu vererek kripto parayı satın alabilirler.