OECD yapay zeka araştırma ortamını olumlu değerlendiriyor – Haberler

Raporunda, OECD Almanya'nın iyi bir başlangıç pozisyonu yapay zeka ve Federal Hükümete şunu tasdik eder: yapay zekaStrateji, Almanya'nın araştırma için dünya lideri bir yer haline gelmesinin temelini oluşturdu. yapay zeka Almanya'da seçilen insan merkezli yaklaşım, kaynakların sorumlu kullanımına ilişkin küresel standartları belirlemektedir. yapay zeka. Raporu OECD Burada bulacaksınız.

için eylem planı yapay zeka-Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığının bilgi işlem altyapıları (Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı)

Verilere ve vasıflı çalışanlara ek olarak bilgi işlem gücü, yapay zekanın geliştirilmesi, eğitimi ve kullanımında temel faktördür (yapay zeka). bu yüzden Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı için bir eylem planı yapay zeka-bilgisayar altyapıları. Almanya, araştırma sektöründe en yüksek performans seviyesine sahip birinci sınıf yüksek performanslı bilgisayarlara (süper bilgisayarlar) sahiptir. Uygulamada yapay zeka-Eylem Planı Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı bu bilgi işlem altyapısını daha da genişletmek ve “yapay zeka-hazır”. Amaç artırmaktır yapay zeka-İş dünyasındaki geliştiricilere uluslararası düzeyde rekabetçi bilgi işlem gücü sağlamak. Eylem planına buradan ulaşabilirsiniz.