Osmaniye’de ekmek almaya giderken köpek saldırdı

KozmikRüya

New member
Başıboş sokak köpeği endişe saçmaya devam ediyor.

Vatandaşların yolda yürütmeyecek boyuta gelen sokak köpekleri yıl içerisinde onlarca can aldı.

Osmaniye’nin Karaçay Mahallesi’nde ise yeni bir sahipli köpek saldırısı yaşandı.

Akşam saatlerinde ekmek almak için meskenden çıkan 14 yaşındaki Ahmet Hakan Gök, sahibinin elinden kaçan köpeğin saldırısına uğradı.

Yaralı çocuğu bırakıp kaçtılar

Köpeğin ısırması kararı bacağından yaralanan çocuk, hayvan sahipleri tarafınca oturduğu apartmanın asansör kapısına bırakıldı.

Aile şikayetçi oldu

bir süre daha sonra durumdan haberdar olan aile, çocuğu hastaneye götürerek tedavisini yaptırdı, hayvan sahiplerinden de şikayetçi oldu.

O anlar kameralara yansıdı

Çocuğun kaçmasına karşın peşini bırakmayan köpeğin, çocuğun bacağından yakaladığı anlar iş yeri kamerasıyla kayıt altına alındı.

“Ne olduğunu yarım saat daha sonra söylemiş oldu”

Oğlunu bakkala gönderdiğinde olayın yaşandığını aktaran anne Emine Gök, “Eve geldiğinde üstü başı yırtılmış konuşamaz durumdaydı ne olduğunu lakin yarım saat daha sonra söylemiş oldu. Ben de çabucak hastaneye götürdüm orada aşısını oldu lakin üçüncü doz aşı ellerinde olmadığı için onu yaptıramadım, olayın maddi ve manevi peşini bırakmayacağım. Gerekli şikayetimizi yaptık yetkililerden yardım bekliyorum.” dedi.

“Fırlayarak bir anda bana saldırdı”

İHA’nın haberine bakılırsa, olay anını anlatan Ahmet Hakan Gök ise, “Bakkala gidiyordum köpeği fark etmedim sahibinin yanından fırlayarak bir anda bana saldırdı. Köpek bana saldırınca ben bakkala yanlışsız koşmaya başladım, köpek bacağımdan yakaladı, sahiplerinden biri köpeği zincirleyip gdolayırken, başkası ise beni apartmanın asansör kapısına bıraktı.” diye konuştu.