Palantir CEO’su: Çok Sayıda Kripto Şirketi ve Altcoin Batacak!

SessizGozler

New member
Birkaç kripto para ünitesi projesi çökerek yaygın bir piyasa düzeltmesine yol açtı. Bu niçinle, sanayi oyuncuları durumun gelecekte daha da kötüleşebileceği konusunda uyarıyorlar. Yazılım şirketi Palantir’in CEO’su Joe Lonsdale, Fox News’e verdiği bir demeçte bilhassa birtakım merkeziyetsiz altcoin projeleri için daha fazla düşüş bekliyor. İşte detaylar…

Palantir CEO’su, merkeziyetsiz Bitcoin ve altcoin projeleri için çöküş bekliyor

Yazılım şirketi Palantir’in kurucu ortağı ve yatırımcısı Joe Lonsdale, “Genel olarak, birden fazla şeyin çökeceğini düşünüyorum” dedi. Çeşitli kripto kredi platformları, kripto paralar ve ekosistemin öbür modülleri için “bir saadet zinciriydi ve hiç bir mana tabir etmiyordu,” tabirlerini kullandı.

Ancak Lonsdale, kripto para ünitelerinin kalıcı olacağını vurgularken, birçok merkezi varlığın en çok etkileneceğini belirtti. Lonsdale, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Genel olarak, birden fazla şeyin çökeceğini düşünüyorum. Çeşitli kripto kredi platformları, kripto paralar ve ekosistemin öteki modülleri bir saadet zinciriydi. hiç bir mana tabir etmiyordu. Düzenlemeye tabi olmayan şeylerin bulunduğu rastgele bir durumda da bu beklenir.

Kripto kesiminde merkeziyetsiz platformlara olan ilgi artıyor

Gerçekten de, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FTX kripto para borsasının çöküşü, kripto para piyasasını sarstı. Bu da dalın sürdürülebilirliğini sorguladı. Belirsizliğe karşın, Lonsdale, kripto para ünitesi teknolojisinin, finansal özgürlüğün teşvik edilmesi karşılığında hudut ötesi süreçleri kolaylaştırmak üzere gelecekte daha fazla kullanım durumu olacağını savundu. Lonsdale, aşağıdaki sözleri kullandı:

Daha merkezi olmayan bir güce sahip olmak ve Bitcoin üzere bir şeyin var olması mantıklı. İnsanların Rusya’dan, Venezuela’dan, Çin’den para çıkarmasına yardımcı oldu. Mali sistem açısından vatandaşlarına hakikaten berbat davranan hükümetlerden daha fazla özgürlük sağlıyor. Açık konuşmam gerekirse ben bizim Fed’e de güvenmiyorum.

Uzun vadede görüşleri olumlu

Lonsdale, iflas ilan eden birtakım şirketlerin “fazlaca fazla yolsuzluk yaşadığını” söylemiş oldu, fakat sadece FTX’in ismini verdi. “Uzun vadede, kriptonun düzgün gittiğini” düşündüğünü söylemiş oldu. Lakin son üç, dört yılda görülen şeyin ucuz paranın yönlendirdiği spekülatif bir balon olduğunu düşünmekte. Ponzi oluşumlarının fiyatları yükselttiğine dikkat çekti. Bu niçinle birfazlaca kripto para ve projenin batacağını düşünmekte.

Ancak Lonsdale’e göre, kripto para piyasalarındaki son karışıklığa karşın, kripto tabanlı teknolojiler daha fazla yetenek geliştirmeye devam edecek. Lonsdale, kripto para ünitelerinde kullanılan Blockchain teknolojisinin, klasik hükümet yahut banka altyapısı kullanılmadan fonların çevrimiçi olarak aktarılmasına imkan tanıdığını ve parayı global olarak taşımak için yeni ve değerli bir yol sağladığını söylemiş oldu.