Prashant Kishor Chandrababu Naidu ile Buluşuyor

KozmikRüya

New member
Prashant Kishor’un ayrıca Bay Naidu’nun oğlu Nara Lokesh ile birlikte görüldüğü bildirildi (Dosya)

Vijayawada (Andra Pradeş):

Andhra Pradesh Meclisi seçimlerine sadece aylar kalmışken, eski seçim stratejisti Prashant Kishor Cumartesi günü Telugu Desam Partisi şefi N Chandrababu Naidu’yu buraya çağırdı.

YSRCP başkanı YS Jagan Mohan Reddy’nin 2019 meclis anketlerinde TDP’den iktidarı almasına yardım eden Prashant Kishor’un Cumartesi günü Gannavaram Havaalanında Naidu’nun oğlu Nara Lokesh ile birlikte görüldüğü bildirildi.

Toplantının zamanlaması nedeniyle siyasi çevrelerde spekülasyonlar alevlendi.

Pek çok kişi TDP’nin onu stratejistlere akıl hocası olarak ayarladığını tahmin etse de Kishor, dedikoduları kıstı ve bunu sadece bir ‘nezaket buluşması’na indirdi.

Kishor buraya vardığında gazetecilere verdiği demeçte, “Bu sadece bir nezaket toplantısı, neden heyecanlanıyorsunuz? (Naidu) kıdemli bir lider, benimle tanışmak istedi, ben de geldim” dedi.

Daha sonra, hem TDP’den Nara Lokesh hem de yaygın olarak PK olarak bilinen eski anket stratejisti, aynı aracı kullanarak Chandrababu’nun Undavalli’deki evine gitti.

Toplantıya Kishor’un yanı sıra, Show Time Consultancy aracılığıyla TDP ile bağlantılı siyasi strateji uzmanı Robin Sharma’nın ekibinin üyeleri de katıldı. Chandrababu ve Prashant Kishor arasındaki üç saatlik tartışmanın önemli konulara değindiği bildirildi.

Kaynaklara göre, toplantıda Jagan’ın iktidardaki hükümetinin çeşitli kategori ve konulardaki güçlü ve zayıf yönlerinin ana hatlarıyla belirtildiği ayrıntılı bir analizi sunuldu.

Prashant Kishor, gençler arasında işsizlik, fiyat artışları, elektrik faturaları ve vergiler gibi konulardan kaynaklanan yaygın memnuniyetsizliğin altını çizdi.

Kaynaklar ayrıca, “Dalitlere ve geri sınıflara yönelik kötü muamele iddiaları da yaklaşan seçimleri etkileyebilecek endişeler olarak ortaya çıktı. Kishor, TDP de dahil olmak üzere muhalefetin bu duygulara hitap edecek bir strateji oluşturması gerektiğini öne sürdü.” dedi.

Andhra Pradesh’teki Meclis seçimleri gelecek yıl Lok Sabha anketleriyle birlikte yapılacak.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)