Quantum Resistant Ledger Nedir? QRL Ne İşe Fayda?

SessizGozler

New member
Quantum Resistant Ledger nedir? Quantum Resistant Ledger, kuantum bilgisayarlarına güçlü Blockchain’i yaratmayı amaçlayan bir projedir. Bu makalede Quantum Resistant Ledger nedir, ne sunar, QRL coin nedir, nasıl alınır üzere merak edilen soruların karşılıklarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için araştırdık.

Kuantum ve Blockchain

Kuantum hesaplama, klasik bilgisayarların kodlaması imkânsız olan karmaşık meseleleri çözmek için ortaya çıkan bir teknolojidir. vakit içinde, kuantum mekaniği maddelerini kanalize eden kuantum bilgisayarlarındaki artış, klâsik bilgisayarların önüne geçti. Bu durum, kuantum bilgisayarların gelişmeninde bir dönüm noktası oldu. birebir vakitte birtakım araştırmacılar, kuantum alanının Blockchain alanını istikrarlı bir biçimde geçeceğini varsayım ediyor.

Yani Bitcoin ve Ethereum’un imza şemaları kuantum bilgisayarlarına karşı son derece savunmasız. Sonuç olarak, Blockchain teknolojisini kuantum taarruzlarından korumak için inançlı bir teknolojiye muhtaçlık var. Quantum Resistant Ledger (QRL), bu problemleri çözme hedefiyle 2018 yılında ortaya çıktı. QRL için iki yıllık kapsamlı geliştirme, birkaç üçüncü taraf kontrolü ve XMSS imza şeması gerekti. Lakin sonunda başardılar.

Quantum Resistant Ledger Nedir?

Quantum Resistant Ledger (QRL), kuantuma güçlü eksiksiz bir Blockchain ağıdır. Temelde, XMSS tarafınca teminat altına alınan inançlı bir platformdur. XMSS, platformu kuantum hücumlarına karşı dirençli kılan, NIST onaylı, karma tabanlı inançlı bir dijital imza şemasıdır. Bir geliştirme ekosistemi ve kimi merkeziyetsiz uygulamalar, platformun güvenliğini tamamlar.

Çeşitli istikametlerin kapsamlı karışımı, kullanıcıların kuantum dirençli ağı kullanarak Blockchain uygulamalarını oluşturmalarını sağlar. Ağı kaçınılmaz klasik ve kuantum hesaplamaya karşı müdafaanın yanı sıra, QRL ayrıyeten bir siyah kuğu potansiyeline sahiptir. Ani ikaz olmadan teknolojiyi süratli ve geri döndürülemez bir biçimde ilerletir.

Quantum Resistant Ledger ne sunar?

Kullanıcılar, Quantum Resistant Ledger içerisindeki cüzdanla, dijital varlıklarını inançlı bir biçimde saklayabilmektedir. Kuantum teknolojisine sağlam bir biçimde ağ içerisinde irtibat kurmak da mümkündür. tıpkı vakitte geliştiriciler, QRL ağının varlıklı API tecrübesinin tadını çıkarabilmektedir. XMSS şemasını kullanan birinci Blockchain olması niçiniyle epey inançlı bir platformdur. Geliştirici odaklı, kullanıcı dostu ve bilimsel temelli yapısıyla gelişmeye devam etmektedir.

QRL nedir? Ne işe fayda?

QRL, Quantum Resistant Ledger projesinin lokal kripto para ünitesidir. Bu altcoin, kripto para ünitelerinin bilimsel bir alternatifi üzeredir. Merkez bankacılığının yerini almayı ve fon hareketinin kesin ve dengeli bütünlüğünü sağlamayı emeller. Proje, Blockchain teknolojisi ile kuantum para ünitesini birleştirir. Ayrıyeten, kullanıcılar için teknoloji tabanlı finansal tahliller sunar. Temelde QRL, verimli bilgi tahlili, yüksek güvenlik standartları ve gelişmiş müşteri tecrübesine imkan tanır.

Quantum Resistant Ledger nedir? QRL nasıl alınır?

Quantum Resistant Ledger, bilim temelli ve geleceğe dönük bir projedir. tıpkı vakitte 2018 yılında piyasaya çıktığı için alanda nispeten yenidir. Bu niçinle, büyük borsalarda şu an için süreç görmemektedir. İlgili yatırımcıların QRL satın almak için Bittrex ve CoinTiger üzere borsalara erişmesi gerekir. Bunun akabinde hesap oluşturmalı ve oluşturdukları hesabı doğrulamalılar. bu biçimdece, cüzdanlarına QRL paritelerine uygun bir varlık yatırıp, tokeni satın alabilirler.