RBSE Sınıf 10 Sonuç 2023 Mayıs Ayının Son Haftasında Çıkacak

KozmikRüya

New member
Bu yıl RBSE 10. Sınıf sınavlarına yaklaşık 11 bin öğrenci katıldı. (temsili resim)

Rajasthan Orta Öğretim Kurulu (RBSE) muhtemelen Mayıs ayının son haftasında RBSE 10. Sınıf 2023 Sonucunu açıklayacaktır. Kurul şu anda cevap kağıdı değerlendirme süreciyle meşgul ve bunun ardından sonuç duyuru tarihi açıklanacak. Rajasthan Kurul Sınıfı 10. Sonucu 2023, Ajmer’deki RBSE genel merkezinde bir basın toplantısıyla ilan edilecek. Bundan sonra, öğrenciler ayrıca rajeduboard.rajasthan.gov.in adresinden RBSE 10. sonuç 2023 bağlantısına çevrimiçi olarak erişebilirler. Ayrıca RBSE Sınıfı 10. Sonuç 2023’lerini SMS ile kontrol edebilecekler.

RBSE Sınıfı 10. Sonuç 2023 nasıl kontrol edilir? Adımları takip et:

1. Adım: Rajasthan Board 10th result 2023 web sitesini açın veya şu bağlantıya tıklayın: rajresults.nic.in.

Adım 2: Sizi web sitesinin ana sayfasına götürecektir. RBSE Ajmer kurulu İkincil 10. sonuç 2023 bağlantısını arayın.

3. Adım: Rajasthan Ajmer yönetim kurulu 10. sonuç 2023 penceresi açılacaktır. Şimdi, öğrencinin rulo numarasını ve ardından bir captcha kodunu girin.

Adım 4: Şimdi, “Gönder” düğmesine basın. Öğrencinin 10. sınıf RBSE 2023 sonucu ekranda görünecektir.

Adım 5: İndirin ve ileride kullanmak üzere çıktısını alın.

Öğrenciler, RBSE 10. sonucunun geçici bir not sayfası biçiminde sunulacağını unutmamalıdır. Öğrencinin orijinal RBSE sınıf 10 not kağıdını istemesi durumunda, ilgili okul yetkilileriyle iletişime geçmesi gerekecektir. Anında başvurmak için geçici işaretleme sayfasını saklamalıdırlar.

RBSE 10. sınıf 2023 sınavları 16 Mart – 13 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Bu yıl RBSE 10. Sınıf sınavlarına yaklaşık 11 bin öğrenci katıldı. Öğrencilerin RBSE 10. sınavlarına hak kazanabilmeleri için en az %33 puan almaları beklenmektedir. Geçen yıl 13 Temmuz’da açıklanan RBSE Class 10 Sonucunun ortalama geçme yüzdesi %82,89 olarak kaydedilmişti.