Ripple Davası: XRP ve SEC Davasında Neler Oluyor?

SessizGozler

New member
Ödeme devi Ripple ve ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), birbirlerinin özet karar için önergelerine cevap özetleri gönderdi. Her iki taraf da özetlerin düzenlenmesini istedikleri kısımları ve ibraz edilen evraklar hakkında konuşuyor. Ayrıyeten, Ripple davası için kritik değere sahip Hinman dokümanları, artık belgede. Analistler, XRP 0,55 dolar düzeyini geçerse, yükseliş eğiliminin bilakis döneceğini söylüyor.

Ripple Davası: Danışman, Hinman evraklarının tedarik edildiğini doğruladı

Ödeme devi Ripple, ABD düzenleyici Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı savaşında zafere bir adım daha yaklaştı. 21 Ekim’de, Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, Twitter’da, on sekiz ay ve altı mahkeme buyruğundan daha sonra nihayet William Hinman konuşmasına ve evraklarına sahip olduklarını doğruladı.

Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun Kurumsal Finansman Kısmı Eski Yöneticisi William Hinman’ın konuşması ve ilgili dokümanlar şu anda Ripple avukatının nezaretinde. Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, eski SEC yöneticisinin Ethereum’un menkul değer dışı statüsü hakkında yorum yaptığı Hinman konuşması da dahil olmak üzere dokümanların artık ellerinde olduğunu doğruladı. Bu dokümanlara sahip olmak için on sekiz ay ve altı mahkeme sonucu gerekti. Bütün bunlarda daha sonra, avukatın artık dokümanlara erişmesi mümkün. Alderoty’nin hususa ait olarak şunları söylemiş oldu:

Onları almak için savaşmaya bedeldi. Yasal tartışmalarımız konusunda her vakit kendimi düzgün hissettim. Artık daha da uygun hissediyorum. SEC’in taktikleri hakkında her vakit makus hislerim vardı. Artık onlar hakkında daha da berbat hissediyorum.

Ripple, zafer bir adım yaklaştı, fiyat için bir dönüm noktası mı?

Avukat, Ripple’ın savunmasında bir noktayı kanıtlamak için Hinman’ın 2018 konuşmasıyla ilgili evraklar üzerinde savaştı. Mali düzenleyici, evrakları tartışmadan ve Ripple danışmanının erişiminden uzak tutmak için elinden geleni yaptı. Lakin, artık durum değişti.

Savunma, konuşma ve ilgili evraklara erişim yardımıyla, yazılım devi Ripple’ın davanın galibi olması mümkün. Artık bu pozisyonunu kazanmak için gayret edecek. SEC v. Ripple davasındaki en son güncelleme, her iki tarafın da özet karar için birbirlerinin hareketlerine yanıt özetleri sunmuş olması. Ayrıyeten epey sayıda evrak ibraz ettiler. Ayrıyeten, özetlerin düzenlenmesini istedikleri kısımlarını tartıştılar.

Taraftarlar, yazılım devi Ripple’ın kuvvetli bir pozisyonda olduğunu ileri sürüyor. Bu ortada, brifinglerin bilgilerinın Pazartesi günü kamuoyuna açıklanması planlanıyor. FeraSY1 takma isimli kripto analisti ve traderı, XRP’nin yükseliş momentumunu bir daha kazanacağını söylüyor. Bu doğrultuda altcoin 0,55 dolar düzeyini geçerse bir trendin bilakis döneceğini kaydediyor.

XRP fiyat grafiği