RSS En Yüksek Karar Alma Organı Pratinidhi Sabha 15 Mart'ta Toplanacak, Önemli Konuları Tartışacak

KozmikRüya

New member
RSS ayrıca toplantıda iki veya üç karar çıkaracak

Yeni Delhi:

BJP'nin ideolojik akıl hocası Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS), 15 Mart'tan itibaren üç günlük pratinidhi sabha'ya ev sahipliği yapacak. Bu, RSS'nin en yüksek karar alma organıdır.

Toplantıya yaklaşık 1.570 RSS üst düzey yetkilisi katılacak. BJP liderleri JP Nadda ve BL Santosh'un da katılması bekleniyor.

Sandeshkhali ve çiftçilerin protestoları gibi konuların da görüşülecek konular arasında olması muhtemel. RSS, işçilerin bu konulardaki geri bildirimlerini dinleyecek ve hangi eylemin gerçekleştirileceğine karar verecek.

RSS'de de Seçim Yılı

Bu yıl yeni bir sahkaryavah veya genel sekreter seçilecek, bu toplantı bu nedenle önemli. Şu anki genel sekreter Dattatreya Hosabale'dir. RSS'nin üst düzey yöneticilerine birden fazla terim verdiği bilindiği için bu sözün tekrarlanması muhtemeldir. Bu görev için seçimler RSS'de her üç yılda bir yapılır.

RSS ayrıca toplantıda iki veya üç karar çıkaracak. Odak alanlarından bazıları samajik samrasta veya sosyal uyum, kast ayrımcılığıyla mücadele, Hint aile sisteminin güçlendirilmesi, çocukları ve gençleri Hint medeniyeti, çevre, temizlik ve vatandaşların görevleri konusunda eğitmektir.

RSS şefi Mohan Bhagwat vatandaşların görevlerinden bahsediyor. RSS swadeshi ve atmanirbharta ilkelerini tartışacak.

RSS'nin 100 Yılı

RSS'nin 100. yılı anısına yıl boyu sürecek kutlamalar tartışılacak. RSS gelecek yıla kadar ülkedeki her mandala ulaşmayı hedefliyor.

RSS Eğitim Modüllerindeki Değişiklikler

Sangh Shikha Varg veya RSS'nin eğitim kamplarına ileri eğitim için Karyakarta Vikas Varg adı verilecek. RSS'nin 20 günlük başlangıç modülü bu yıldan itibaren 15 güne sıkıştırılacak. Organizasyon, değişen çağa göre gerekli görülmeyen bazı fiziksel oyunları ortadan kaldıracak. Çevikliği artırmaya yönelik torna tezgahı ve modern tekniklerin kullanıldığı yeni eğitim modülleri getirdi.

Toplantıda RSS'nin geçen yıl düzenlediği etkinliklerin bir özeti sunulacak. Ayrıca her uygulamaya ilişkin tartışmalar da görülecek. Sosyal içerme ve çevre, özellikle suyun korunması, yaşlanan nüfus, nüfus politikası, Tek Medeni Kanun ve dönüştürülmüş kabilelerin listeden çıkarılması tartışılacaktır.

40 bağlı kuruluşun her biri de görüşlerini sunacak.