Sachin Pilotu 5 Günlük Yatrası Bugün Sona Eriyor

KozmikRüya

New member
Rajasthan hükümetinin eylemsizliğini protesto etmek için 11 Mayıs’ta yatrasına başlamıştı.

mahapura:

5 günlük ‘Jan Sangharsh Yatra’sı bugün sona eren Kongre lideri Sachin Pilot, eski başbakan Vasundhara Scindia aleyhindeki yolsuzluk iddialarının soruşturulması talebini yineledi.

Sachin Pilot burada gazetecilere verdiği demeçte, “Eyalet hükümeti yolsuzluğa karşı önlem almalı, daha altı aylık zamanımız var. Öğrenciler çok çalışıyor ve sınavlara hazırlanmak için para harcıyor ve ardından soru kağıdı sızdırılıyor. Hükümet bu yolsuzluğa karşı önlem almalı.” Bugün.

Bay Pilot, 11 Mayıs’ta Rajasthan hükümetinin eyaletteki Vasundhara Raje liderliğindeki önceki BJP hükümeti sırasında iddia edilen yolsuzluk davalarındaki eylemsizliğini protesto etmek için yatrasına başlamıştı.

Meclis anketlerinin bu yılın sonlarında Rajasthan’da yapılması planlanıyor ve Kongre partisi, 2024’teki kritik Lok Sabha anketleri öncesinde bir dönem daha arıyor.

Yaklaşan Eyalet anketleri ışığında Rajasthan Kongresi’ndeki birlik sorulduğunda, “Ne kimseye iddialarda bulunuyorum ne de bireysel düzeyde kimseyle herhangi bir anlaşmazlığım yok” dedi.

Pazar gününün erken saatlerinde, gündeme getirdiği sorunların “önemli” olduğu için halkın desteğini aldığını söyledi.

Ashok Gehlot liderliğindeki Rajasthan hükümetinin eyaletteki önceki BJP hükümeti sırasında yolsuzluk iddialarına ilişkin eylemsizliği konusunda sesini yükselten Bay Pilot, kendisinin ve Başbakan’ın yolsuzluğa karşı “birlikte” mücadele etmesi gerektiğini söyledi, ancak Gehlot yaptı Bu konuda adım atmamak.

“Halkın desteğini alıyoruz çünkü sorunlarımız çok önemli. Başbakan devletin yüzü ve CM Ashok Gehlot ve ben yolsuzluk vakalarına karşı birlikte mücadele etmek zorunda kalacağız. Ancak Başbakan yazdığım herhangi bir önlemi almadı. Yolsuzluk meselelerine karşı harekete geçmek için uzun süredir mektuplar alıyorum” dedi.

“Kağıt sızıntısı ciddi bir sorun olduğundan ve çözülmesi gerektiğinden, tüm sistemi değiştirmemiz ve şeffaf hale getirmemiz gerekiyor. Yolsuzluktan en çok orta sınıf zarar görüyor ve Bommai liderliğindeki hükümete yönelttiğimiz iddiaların doğru olduğu ortaya çıktı.” Karnataka’da insanlar bu yüzden bize oy verdiler” dedi.

()