Sanjay Singh’in Tutuklanmadan Önce Mesajı

KozmikRüya

New member
Milletvekili, Merkezdeki “yozlaşmış” BJP hükümetine karşı sesini yükseltmeye devam edeceğini söyledi.

Yeni Delhi:

Tutuklanmadan önce Aam Aadmi Partisi’ndeki meslektaşlarına güçlü bir mesaj veren Rajya Sabha Milletvekili Sanjay Singh, onlara partinin askerleri olduklarını ve “yozlaşmış” BJP hükümetine karşı mücadeleyi merkezde sürdürmeleri gerektiğini hatırlattı. “Marna manzoor hai, darna nahin (Ölmeye hazırız ama korkmayacağız)” dedi meydan okuyan milletvekili.

Delhi içki politikası davasında İcra Müdürlüğü tarafından tutuklanmasından önce kaydedilen Haber mesajında Bay Singh, Narendra Modi hükümetinin yolsuzluklarına karşı amansız bir şekilde mücadele ettiğini ve sesini yükselttiğini söyledi.

“Bugün acil servis aniden evime ulaştı ve bütün gün boyunca arama yaptı ve her şeyi araştırdı ama hiçbir şey bulamadı. Buna rağmen tutuklanıyorum. Ama biz Aam Aadmi Partisinin askerleriyiz ve bunu Modi’ye söylemek istiyoruz.ji Bay Singh, “Bir sonraki seçimleri ve kötü bir şekilde kaybettiğini” iddia etti.

“Bu, hayal kırıklığınızın ve yenilginizin bir işaretidir. Bu, korkmuş bir Başbakanın zulüm ve diktatörlük yapmasının ve seçimleri kazanmaya çalışmak için insanları hapse atmasının bir örneğidir. Ancak Modi’ye şunu hatırlatmak isterim:ji Zulüm arttığında halk ona karşı seslerini yükseltmek için ayağa kalkıyor. Ölmeye hazırız ama korkmamalıyız. Modi ne kadar acı çekerse çeksinji Milletvekili Hintçe şunları söyledi: “Bana zarar verirse, her zaman Narendra Modi hükümetinin yolsuzluğuna karşı konuştum ve konuşmaya devam edeceğim.”

Bay Singh, tutuklanmasının ardından kendisine karşı sahte haberlerin yerleştirileceğini ve sahte bilgilerin yayılacağını iddia etti.

İcra Müdürlüğü, Çarşamba sabahı Sanjay Singh’in evine baskın düzenleyerek akşam saatlerinde onu tutukladı. Delhi içki politikasına ilişkin soruşturmayla bağlantılı bir kara para aklama davasında tutuklandı.

BJP onun tutuklanmasını haklı çıkardı ve hatta Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal hakkında bir sonraki adımın atılacağını ima etti, ancak AAP davayla ilgili 15 ay süren soruşturmanın hiçbir sonuç vermediğinde ısrar etti. Eski başbakan yardımcısı Manish Sisodia da olayla ilgili olarak Şubat ayında tutuklanmıştı.