Sarıyer’deki dönerciden telefon çalan hırsız, dikkat çekmemek için sipariş verdi

KozmikRüya

New member
Sarıyer Ayazağa’da bulunan dönercide akıllara sakinlik veren bir olay yaşandı.

Dönercide çalışan Ergaş Rahimov, hazırlık yaptığı sırada içeriye cerrahi maskeli ve şapkalı biri girdi.

Telefonu çaldı, sipariş verdi

Rahimov, iş yerine gelen sipariş telefonunu açarken, maskeli şahıs da durumdan faydalanarak çekmecedeki telefonu çaldı.

Ardından hırsız, kuşku çekmemek için döner siparişi de verdi.

“Sipariş verdi geleceğim diye çıktı”

Telefonu çalınan dönerci Ergaş Rahimov, şu tabirleri kullandı;

Dün öğle 12.30 civarlarında burada döner hazırlıyordum. O esnada sabit telefondan da arama geldi. Ben de sabit telefona bakıp sipariş aldığım sırada hırsız buraya gelmiş, ben telefonla konuşurken çekmeceyi açıp telefonumu almış. daha sonrasında bize palavradan sipariş verdi, ‘beş dakika daha sonra geleceğim’ diyerek çıktı. Beş dakika daha sonra telefonuma baktım, yerinde yoktu. O kişiyi daha evvel hiç görmedim, buralarda ikamet eden birisi olduğunu da düşünmüyorum. Yüzünde maske, başında da şapka vardı, hiç tanıyamadım. Telefon 5-6 bin TL civarındaydı, bir sene üzere kullanmıştım. Kıymetli olan telefon değil, bu hırsızın bizden daha sonra diğer birilerinin de dükkanına girip hırsızlık yapmaması için bir an evvel bu hırsızın yakalanmasını istiyoruz.