Savunma Bakanı Rajnath Singh 77. Bağımsızlık Gününde Askerlere Hitap Etti

KozmikRüya

New member
Savunma bakanı, 77. Bağımsızlık Günü’nde milletin askerlere minnettarlığını dile getirdi.

Yeni Delhi:

Savunma Bakanı Rajnath Singh Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hindistan’ın her zaman barışsever bir ulus olduğunu, ancak “kötü niyetli veya düşmanca” olanları esirgemeyeceğini söyledi.

77. Bağımsızlık Günü arifesinde, hükümetin silahlı kuvvetleri gelecekteki zorluklarla başa çıkmak için en yeni silahlarla ve eğitimle donatmak için her türlü çabayı gösterdiğini de söyledi.

“Sadece barış istemiyoruz, aynı zamanda eylemlerimizle barışa olan bağlılığımızı da ifade ediyoruz. Ancak aynı zamanda, birileri bize kötü niyetle veya düşmanlıkla bakmaya cesaret ederse, güçlerimizin buna uygun bir cevap vereceğini de çok net bir şekilde ifade ediyoruz. dedi.

Savunma bakanı açıklamalarda askerlere bir mesaj verdi. Mesaj, All India Radio’da yayınlandı.

Hindistan’ın egemenliğinin sürdürülmesinde askerlerin rolüne dikkat çeken Singh, “Ülkemiz, kendi konforları ve kolaylıkları için canlarını tehlikeye atarak sınırlarını koruyan yiğit askerlerinin yanında duruyor” dedi.

“Silahlı kuvvetler, ancak en iyi teçhizat ve eğitimle donatıldığında elinden gelenin en iyisini yapabilir. Bu adımlar askerlerin moralini yükseltir, zorlukların üstesinden gelmelerine ve zaferle çıkmalarına yardımcı olur.”

“Başbakan Narendra Modi liderliğindeki hükümetimiz, ülkenin gelecekteki tüm zorlukların üstesinden gelebilmesi için orduya birinci sınıf ekipman ve eğitim sağlamak için çevrilmemiş hiçbir taş bırakmıyor” dedi.

Bay Singh, yeni ortaya çıkan ihtiyaçlara göre yeni şubelerin ve ticaretlerin oluşturulduğunu kaydetti.

Savunma bakanı, ulusun askerler için minnettarlığını dile getirdi.

“77. İstiklal Günü münasebetiyle, ister oksijensiz Kargil’in karlı doruklarında, ister derin denizde bir denizaltında, ister Thar’ın sıcak çölünde dursun. İster Hindistan’ın kuzeydoğusundaki yaprak dökmeyen ormanların ortasında olun, nerede olursanız olun, hepinizin 140 crore Kızılderilinin kalbinde ikamet ettiğinizi söylemek istiyorum” dedi.

Savunma Bakanı, silahlı kuvvetlerin ‘Bir Rütbe Bir Emeklilik’ planı için uzun süredir bekleyen talebinin, hükümet tarafından 2014 yılında iktidara gelir gelmez yerine getirildiğine dikkat çekti.

“Program bu yıl revize edildi ve 17 binden fazla emekliye 8.413 Rs crore ödendi” dedi.

Silahlı kuvvetlerde kadınların artan rolü hakkında, orduyu kadınlar için eşitlikçi ve daha iyi bir çalışma yeri haline getirmek için birkaç somut adım atıldığını söyledi.

Singh, “Hint Ordusu, bu yıl ilk kez kadın subayları topçu alayına aldı. Topçu alayındaki kadın subaylardan oluşan komiser, hükümetimizin Ordu’da cinsiyet eşitliğine yönelik attığı adımların büyük bir kanıtıdır.” söz konusu.

“Hükümetimiz, ülkenin yetenekli kızlarının Sainik Okullarına alınması için tarihi bir adım attı. Bugün ülke çapında çeşitli Sainik Okullarında 1.600’den fazla kız çocuğu eğitim görüyor.”

Bu, yiğit kızların milletin savunmasına katılımını daha da artıracak ve ileriki zamanlarda daha büyük zirvelere ulaşacaklardır.”

()

Günün Öne Çıkan Videosu

İzleyin: Srinagar’dan Lal Chowk Muhteşem Bir Yenileme Aldı