Selami Şahin: Kolumu keseceklerdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Usta sanatçı Selami Şahin, Armağan Çağlayan’ın sunduğu ‘Dur Bi Dinle’ isimli programının konuğu oldu. 37 yıllık eşi Didem Şahin’le nasıl tanıştığını ve eşinin ailesinin evvel büyük zorluk çıkardığını söyleyen Selami Şahin “Biz sanatkara kız vermeyiz dediler. Üçüncü defa istemeye gittim, babası ‘Bu adamı seviyor musun?’ dedi. Karşılık yok! ‘Cevap vermediğine bakılırsa seviyor, verdim gitti’ dedi.” sözlerini kullandı.

ARABASINA KAMYON ÇARPTI

Nişan yüzüklerini Zeki Müren’in taktığını anlatan Selami Şahin, oğlu Önder doğduğunda sanatkarın ikram olarak 30 altın verdiğini söylemiş oldu. Usta sanatçı, sohbetin bir kısmında, 1980’li senelerda geçirdiği trafik kazası daha sonrası hayata nasıl tutunduğunu da anlattı. Arabasına kamyon çarptığını söyleyen Şahin, o müthiş anları şu biçimde anlattı:
“Caddebostan’a giderken önümüze kamyon fırladı. Yanımdaki arkadaşım vefat etti. Elimi alnıma koyarak, başımı korumuşum, yoksa ölecektim. Kolumu keseceklerdi neredeyse. Önder bir yaşındaydı daha. Başıma darbe yediğim için bir yerde saç var, bir yerde de yok.”
Odatv.com