Shakira da olsan fark etmiyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Sorsalar bana, “Dünyanın en hoş hanımı kimdir” diye, vereceğim beş isimden biridir Shakira. Onun hoşluğu yalnızca, kaş, göz, saç, kalçadan ibaret değil, bayan epey yetenekli. Minnacık uzunluğuna karşın (1.57) şahane orantılı bir bedeni var, üstelik şiir yazıyor, müzik kelamı yazıyor, nefis sesiyle müziklerine hayat veriyor. Ah bir de harikulade dans ediyor. Babası Lübnanlı ya, genetik mirası almış işte, anne desen Kolombiyalı, harika bir birleşim. yıllar evvel, epeyce yıllar evvel bir özel kanalın daveti üzerine İstanbul’a gelmişti. Sahnedeki performansını unutamam.

her neyse, husus Shakira güzellemesi değil, husus Shakira bile olsan bir erkeği elinde tutamadığın gerçeğidir. Magazin takip eden okuyucu biliyor, kıvrak dansların ustası Shakiramız futbolcu sevgilisinden ayrıldı geçtiğimiz yılın sonuna hakikat.

Neredeyse on yıldır beraberydiler, lakin bu münasebet başladığında tahminen de bir tek ben “Bu işin sonu olamaz” demişimdir. Müneccim değilim olağan olarak, hayat arkadaşı Gerard Pique ile tanıştıklarında Shakira 33 yaşındaydı, Gerardcık ise 23!

İspanyol futbolcu mesleğinin başındaydı, hayli yetenekliydi ve hayallerinin bayanıyla tanışmıştı.

Tanıştıklarında Shakira, Shakira’ydı, yani onlarca ödül almış, dünyanın çabucak her ülkesinde konser vermiş, İngiltere’de bile (Kolombiyalı bir müzikçinin britiş top deri pop listesine girmesi kolay mı sandınız) listelerde birinci sırada yer almış bir müzikçiydi.

Aşık oldular, fakat ne aşk! 2010 yılıydı, bayan mesleğinin doruğundaydı, adam mesleğin başlangıcında, taviz vermesi gereken Shakira oldu ve Barcelona’ya transfer olan sevgilisinin hatırına ABD’den ayrıldı ve kendine yeni ve daha sakin bir hayat kurdu.

İşte o noktada aydınlandım ben, ödün veren bayan, fazla fedakar bayan erkek gözünde tüm cazipliğini kaybeder. İtiraz etmeyin, onlarca örnek gördü bu gözler, şahsen da deneyimledi.

Üstelik Shakira bile olsan, sevgilinden on yaş büyüksen aslına bakarsanız sıkıntılı bir ilgi arasındasindir. Shakira 1977 doğumlu, Gerard 1987; bugün prestijiyle kızımız 45 yaşında, oğlumuz 35.

İki çocukları var, velayet davasıyla falan uğraşıyorlar, başlarında vergi kaçırmaktan dolayı açılan davalar var, bir de kalp kırıklığı. Kalp kırıklığı Shakiramızda var, Gerard oldukcatan yeni bir sevgili yaptı.

Sevgilisi Clara Chia 23 yaşında, anladınız mı sıkıntıyı? Hatta geçen yıl daha bizimkiler ayrılmadan Gerard bu kızla bağlantıya başlamış, bir televizyon şirketinde mi ne çalışıyormuş!

Şunu da duymuşsunzudur, Shakira’nın yeni çıkan Out of Your League/Dengim Değilsin’de eski sevgiliye nefis çakmış, yazdığı sözlerle. 22’lik iki adede bedelim demiş, ya kıyamam intikamını edebi olarak almaya çalışan naif bir bayan işte benim Shakiram.

Şarkı iki günde 100 milyon üzere bir izlenme sayısına ulaşmış, büyük muvaffakiyet.

Benim üzere bir dişi kurt senin üzere adamlara göre değil, bir Ferrari’yi bir Twingo ile takas ettin, bir Rolex’i bir Casio ile takas ettin, falan da demiş, ben senin liginin haricindeyım da.

Üzücü tabi, sevdiğin adamdan ayrılmak, koca bir on yılın akabinde yeni bir hayat kurmak, kırık kalbi onarmak, iki erkek çocuğu magazinden ve dedikodulardan uzak tutmaya çalışmak.

Akıllı ve yetenekli bayan küllerinden bir daha doğdu işte, birinci başta hoş derken bunu da kast ettim. Akıllı bayan hoştur, berbat bir durumu lehine çevirdi, yazdı kelamları patlattı şarkıyı, eski şöhretini yakaladı. Hala nefis dans ediyor, hala bebek üzere, bence haklı, 22’lik iki taneyi cebinden çıkarır.

Erkekler fazla akıllı, mahir ve bir adım önde duran bayan sevmez, Gerard da erkek sonuçta, ona her biçimde hayran olacak, her şeyin birincisini deneyimleyeceği, etkileyebileceği genç bir bayanla birlikte oldu işte. On yaş büyük sevgiliden, on iki yaş küçük sevgiliye hopladı, aldatılıp terk edilen bayan için hazmetmesi sıkıntı sahiden.

Ah bu iş en epeyce Casio’ya yaradı, shalbukil medya hesaplarından Shakira’ya karşılık verdiler, Gerard koluna taktığı Casio ile güya laf çaktı bizimkine! Bir atılım de Twingo’dan gelir mi nazaranceğiz, ancak gerçek şu ki birçok erkek için bahsi geçen marka kâfi de artar bile.

Görüyoruz toplulukta, kolundaki Rolex’in sırıttığı kaç erkek var.

Shakira, kız sen de üstün bir sevgili yapmazsan yazıklar olsun, takipteyim…

Elif Aktuğ