SPRIND Özgürlük Yasası yürürlüğe giriyor – Haberler

Çığır açan yenilikler önemli teknolojik, sosyal veya çevresel sorunları çözer, bir pazarı temelden değiştirir veya yeni pazarlar yaratır. Bunun bir örneği, yeni mRNA teknolojisi veya akıllı telefonun icadı nedeniyle korona pandemisinde aşıların hızla gelişmesidir.

Bu tür fikirler son derece etkilidir ve belki de uygun finansman olmadan asla pazara çıkamayacaklardır. Görevi HIZ Almanya’da çığır açan yenilikler yaratma fırsatına sahip bu vizyoner araştırma fikirlerini belirlemek ve daha da geliştirmektir.

Ajans şu ana kadar kısıtlamalar nedeniyle potansiyelini tam olarak geliştiremedi. Bu bununla değişir HIZ-Şimdi yürürlüğe giren Özgürlük Yasası. Bu, koalisyon anlaşmasından bir projeyi hayata geçirecek.

Çığır açan yenilikleri daha hızlı uygulayın

İle HIZÖzgürlük Yasası yasal ve mali çerçeve koşullarını iyileştiriyor HIZ. Örneğin, ajans artık federal hükümet aracı olmadan tanıtım ve yatırım yapabiliyor. Bu, daha az bürokratik engel ve daha fazla özgürlük anlamına gelir; bu da daha çığır açıcı yeniliklerin daha hızlı hayata geçirilmesine yardımcı olabilir.

Kutu: bilgi

SPRIND Özgürlük Yasası nasıl çalışır?

1. Kredi aracılığıyla: SPRIND, federal hükümetin aracı bir kurum olmadığı durumlarda daha bağımsız hareket edebilir.

2. Öz-yönetim şu anlama gelir: Bu, SPRIND’in daha esnek ekonomik yönetimini sağlar.

3. Daha iyi pozisyonlara getirilen yasağın istisnaları sayesinde: Bu, SPRIND’in nitelikli personeli çekmesini kolaylaştırır.

Ayrıca SPRIND özel hukuk finansman araçlarını da kullanabilir ve şirketlere yatırım yapabilir.

Haberin Detayları

Aralık 2019’da Sıçrayış Yenilikleri Ajansı (HIZ GmbH) Leipzig’de kuruldu. HIZ Almanya’da çığır açan yenilikleri temsil ediyor. Ajans, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ile Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı’nın yenilikçi fikirlerin tanımlanmasını ve geliştirilmesini desteklemek ve hızlandırmak istediği esnek ve hızlı bir hükümet finansman aracıdır.