Terra (LUNA) Büyük Şirketle Görüşüyor: Yatırım Yapabilir!

SessizGozler

New member
GAM Holding, Terra’ya ve bozulan ekosistemine yardım sunan birinci dünya devi olarak ortaya çıktı. Terra ve iki mahallî kripto para ünitesinin pahasının düştüğü son fiyaskonun akabinde, projenin gerisindeki kuruluşlar dışarıdan yardım arayacaklarını söylemiş oldu. Yardım sunmak için adım atan birinci eski finansal şirketlerden biri, İsviçreli varlık yöneticisi GAM Holding AG oldu.

GAM Holding Terra’nın can simidi olacak mı?

40 yıllık şirketin resmi basın açıklamasına nazaran, Terraform Labs ile “Luna stablecoin’ini (UST) desteklemeye yardımcı olmak” için müzakerelere başladığı belirtiliyor. GAM, “mevcut satış sırasında UST’nin fazla arzını yutmak” için 2 milyar ila 3 milyar dolar içinde yatırım yapmasının “beklendiğini” söylemiş oldu. Bunun da UST stablecoin’ini ABD dolarına karşı canlandırması bekleniyor. GAM CEO’su Peter Sanderson, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Siyah kuğu olayları piyasaları etkilediğinde, fırsatlar çiçek açar. UST’nin son faaliyetlerinde fırsat görüyoruz ve Terra’nın daha geniş stratejisinde umut görmeye devam ediyoruz.

Genel merkezi Zürih’te bulunan GAM’ın idaresi altında 95 milyar doların üzerinde varlık bulunuyor. Ayrıyeten SIX Swiss Exchange’de halka açık olarak listelenmiştir. Atak, Terra’nın UST sabitlemesini desteklemek için özel sermaye yardımına başvurduğuna dair raporların ortasında geldi. Blockchain’in 1,5 milyar doların üzerinde para istediği bildirildi.

Terra ağında süreçler durduruldu

Kriptokoin.com
olarak da bildirdiğimiz üzere UST’nin algoritmik tabiatı ve LUNA ile olan bağı niçiniyle, stablecoin dolar karşısında pahasını kaybetmeye başladığında, yatırımcılar LUNA ile arbitraj yaparak sistemden yararlanmaya başladılar. Bu, muazzam bir satış baskısına yol açtı ve bu da akıllara sakinlik veren bir fiyat düşüşüne niye oldu. LUNA bir hafta evvel 80 doların üzerinde süreç görüyordu, lakin bu satırları yazarken 0.000055 dolardan el değiştiriyor. Biroldukca borsa ticareti durdurdu ve Terra saatler evvel Blockchain’inde süreçlerin durduğunu duyurdu.

Duyurudan evvel Terra, ana tokenlerindeki kaybı kapatmak için Blockchainini durdurmuştu. Ağ, son bir günde ikinci defa durduruldu ve zincirde çabucak hemen ticarete devam edilmiyor. bir daha de, tedbirlerinin şimdiye kadar etkisiz olduğu düşünülüyor.