TRON Mucidi, FTX ile Paydaşlık Kurabilir! “Bu 5 Altcoin Güvende”

SessizGozler

New member
FTX ve CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), Binance’in FTX ile potansiyel iştiraki reddetmesinin akabinde kritik bir durumda. Fakat Binance’in geri çekilmesinden saatler daha sonra, Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, FTX ile potansiyel bir iştirake işaret etti. İşte detaylar…

TRON kurucusu, FTX ile iştirake işaret etti

FTX, Salı günü kurucusu Bankman-Fried’in borsanın “iyi durumda” olduğunu tweetledikten yalnızca birkaç gün daha sonra likidite meseleleriyle karşı karşıya olduğunu açıklamasıyla kripto sanayisini hayrete düşürdü. Bu sırada Tron kripto para ağının kurucusu Justin Sun, gece saatlerinde, Binance’in FTX mutabakatını sonlandıramayacağını açıklamasından saatler daha sonra bir açıklama yaptı. Sun, kendisinin ve takımının kripto para borsası FTX ile “bir tahlil oluşturduğunu” tweetledi. Şirketi satın almak için bir muahede üzerine çalıştıklarını deklare etti.

Bildirdiğimiz üzere FTX, büyük bir likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya. Bu niçinle Sun, takımının FTX platformundaki tüm TRX sahipleriyle çalıştığını söylemiş oldu. Ayrıyeten, “ilerlemek” için FTX ile çalıştıklarını da kelamlarına ekledi. Ek tweet’lerde Justin Sun, FTX ile potansiyel bir iştirake da işaret etti. Sun, aşağıdaki sözleri kullandı:

TRX, BTT, JST, SUN, HT token sahiplerine takviye olacağıma yönelik duyurumun yanı sıra, FTX ile bir arada tahlil oluşturmaya çalışıyoruz. Devam eden likidite sıkışıklığı, dal gelişimi ve yatırımcılar için benzeri biçimde ziyanlıdır. Grubum daha fazla bozulmayı önlemek için gece gündüz çalışıyor. Ortaklarımızla birlikte bütüncül yaklaşımla durumun yönetilebilir olduğuna inanıyorum. Bizi izlemeye devam edin.

Further to my announcement to stand behind all Tron token (#TRX, #BTT, #JST, #SUN, #HT) holders on #FTX, we are putting together a solution together with #FTX to initiate a pathway forward. @FTX_Official

— H.E. Justin Sun
🌞
🇬🇩
🇩🇲
🔥
(@justinsuntron) November 10, 2022

FTX CEO’su Sun’ın açıklamasını retweetledi

Aynı tweet FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafınca da retweetlendi. Justin Sun’ın FTX’e bir “devralma teklifi” yapıp yapmayacağını vakit gösterecek. Bu sırada, FTX ve Alameda’nın bilançolarındaki boşluk beklenenden daha büyük üzere duruyor. Sun’ın tweet’i, bu tahlilin FTX’teki tüm varlıkları kurtarıp kurtarmayacağını tam olarak belirtmedi. Bu niçinle kelam konusu tahlil, sırf borsada tutulan ve Tron ekosistemine ilişkin tokenlarla ilgili olabilir.

Geçtiğimiz günlerde Bankman-Fried, Binance’in kurucusu Changpeng Zhao ile bir süreç yapmak için bir muahedeye vardığını söylemişti. Ama Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance, FTX ile olan muahedeyi iptal etti. Binance, “Başlangıçta, umudumuz FTX müşterilerinin likidite sağlamasına dayanak olabilmekti. Lakin sıkıntılar bizim denetimimiz yahut yardım etme yeteneğimiz haricinde,” dedi. Bu da Sam Bankman-Fried’a öteki potansiyel yatırımcıları keşfetmekten öbür seçenek bırakmadı. FTX çalışanlarına gönderilen bir iletide SBF şunları söylemiş oldu:

Buradaki daha sonraki adımlarda olabildiğince süratli çalışıyorum. Keşke size daha fazla netlik sunabilseydim. Benim için gerçek olduğu sürece, elimden geldiğince bu (hedefler) için savaşmaya devam edeceğim. Tüm seçenekleri araştırıyorum. Bu yere geldiğimiz için ve buradaki rolüm için fazlaca üzgünüm. Bu benim sorumluluğumda ve üzgünüm.