Tron Nedir? TRX Ne İşe Fayda?

SessizGozler

New member
TRON platformu ile TRX Token, dağıtılmış ve merkezi olmayan data depolama teknolojisini cümbüş ile içerik üretme sanayisine getirmek istemektedir. Dijital içerik dağıtımını daha kolay bir hale getirerek iştirak için mükafatlar sağlamaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Tron nedir?” sorusuna karşılık vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm mevzulara değineceğiz.

Tron nedir? TRX ne işe fayda?

TRON platformu, 2017 yılı Eylül ayında “Web’i Merkezileştirme” sloganıyla başlatılmıştır. İçerik paylaşım sisteminin temeli olarak akıllı mukavelelere ve yüksek performansa odaklanan merkezi olmayan Blockchain olarak tanıtılmıştır.

Bu özellikler birinci etapta cümbüş sanayisine ve içerik paylaşımına odaklanmıştır. Lakin TRON geliştiricileri, artık platformlarını yeni ve merkezi olmayan bir World Wide Web’in temeli olarak tanıtmaktadır. Buna ek olarak ise TRON, özel DApp’lerin dağıtımını kolaylaştırmak emeliyle geliştirilen tam gelişmiş bir işletim sistemi olmak istemektedir.

Nasıl çalışır?

Tron Token’leri madencilik ile elde edilememektedir. Tron Platformu, süreç boyutlarının, blok aralıklarının ve fiyat planlarının seçilen delegeler tarafınca ele alınmaktadır. Ayrıyeten değiştirilen bir DPoS konsensüs düzeneği olarak oluşturulan TPOS sistemini kullanmaktadır .

Bu sistemde, 27 kelamda Üstün Temsilci (SR) blok üretmekten sorumlu olmaktadır. TRON ağına giriş için planlanan tüm değişikliklerin Tron Token’lerine sahip yatırımcılar tarafınca oylanması gerekmektedir. Birebir durum, ağla ilgilenmekle nazaranvli delegeler için oy vermek için de geçerlidir. birebir vakitte en düzgün 27 aday SR’lere terfi etmiştir. Bütün bu süreçler daimdir ve her delegenin performansına bakılırsa gerçekleşmektedir. TRON platformunda üç tıp düğüm bulunmaktadır:

• Tanık düğümleri: Bu düğümler Muhteşem Temsilciler tarafınca kurulmaktadır. Ayrıyeten temel olarak blokların oluşturulmasından, oylama sürecinden ve oylama tekliflerinin sunulmasından sorumlu olmaktadır.
  • Tam düğümler: Bu düğümler, API’lerden, yayın süreçlerinden ve bloklarından sorumlu olmaktadırlar.
  • Sağlamlık düğümleri: Bu düğümler, tam düğümlerden gelen blokları senkronize etmektedir. beraberinde indekslenebilen API’leri de yönetmektedir.
Tron nedir? TRX nasıl satın alınır?

TRX ile şu anda süreç yapılabilen borsalar; Binance, OKX, BTCEX, MEXC’dir. Coin satın almak için ise bu basamaklar izlenmektedir:

Öncelikle birinci adım olarak seçtiğiniz TRX listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. sonrasındasında borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir öbür adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Öteki adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca TRX Coin’i seçin ve alım buyruğu oluşturun. Muteber hesaplarınızda saklayın.