Ünlü CEO Bu Altcoin ile Milyar Dolarlar Kaybetti: Düzgün Değilim!

SessizGozler

New member
Terra LUNA’nın en büyük yatırımcılarından biri olan Hashed şirketinin CEO’su Kim Seo-joon, akıl sıhhatinin yerinde olmadığını söz ederek şahit olarak davet edildiği duruşmaya katılamadı. Altcoin yatırımlarından 3.5 milyar dolar kaybeden CEO, ruhsal takviye aldığını söylüyor.

Altcoin yatırımlarından batan CEO, mental rahatsızlıklar niçiniyle Terra davasına katılamıyor

Hashed CEO’su, Terra’nın çöküşü akabinde çok ruhsal gerilim niçiniyle Kore parlamentosu önündeki duruşmaya katılmayı reddetti. Kim Seo-joon’nın Terra çöküşünde 3,6 milyar dolar “kaybettiği” söyleniyor. Kore basınında çıkan haberlere bakılırsa, ünlü CEO LUNA’ya yönelik kongre soruşturmasında katılamadı. Bunun için mental sıhhatini ve yaşadığı panik atakları sebep gösterdi. Olay hakkında detay sağlayan isimlerden biri Çinli araştırmacı Wu Blockchain’di. Wu, bugün Twitter’dan şunları yazdı:

Güney Kore’nin VC Hashed CEO’su Simon Seojoon Kim, akıl hastalığına atıfta bulunarak LUNA’nın kongre soruşturmasında şahit olarak görünmeyi reddetti. LUNA’nın çöküşünden bu yana anksiyete bozuklukları ve panik ataklar yaşadığını söylemiş oldu. Kim Seo-joon, LUNA’nın en değerli erken destekçisiydi, 30 milyon LUNA satın aldı ve çöküşte 3.5 milyar dolardan fazla (anapara ve kar) kaybetti.

South Korea's VC Hashed CEO Simon Seojoon Kim has refused to appear as a witness in a congressional inquiry of LUNA citing mental illness. He said that since the collapse of LUNA, he has been suffering from anxiety disorders and panic attacks. https://t.co/8RuzNHHQhX

— Wu Blockchain (@WuBlockchain) October 24, 2022

Wu Blockchain’in raporuna nazaran, Güney Kore parlamento hükümet komitesi, Ekim ayında kripto risk sermayesi şirketi Hashed’in CEO’su Simon Seojoon Kim’in davaya şahit olarak seçildiği Luna-Terra olayının devlet nezaretini yürütmeye başladı. Kim, bu vakitte ruhsal takviyeye muhtaçlığı olduğunu söyleyerek bir uzman görüşü ve tıbbi yardım istedi.

Terra LUNA’nın en büyük destekçilerinden biri olan Hashed şirketi, projenin birinci yatırımcılarındandı. çabucak sonrasında ekosistem için bir stablecoin olacak UST’yi piyasa sürme planını desteklemeye devam etti. Ağustos 2022’de Bloomberg ile yaptığı röportajda, Kim Seo-joon, fonun Nisan 2022’de tepeye ulaştığında bedeli 3,6 milyar dolara kadar olan 30 milyon LUNA satın aldığını deklare etti. Ünlü CEO artık kayıpları niçiniyle panik atak yaşadığını söylüyor.

“Hastanede tedavi görüyorum”

Mayıs ayında TerraUSD ve kontaklı token LUNA’nın patlaması, Kim Seo-joon ve şirketi Hashed’e büyük bir darbe vurdu. Kim, projenin birinci günlerinde satın aldığı 30 milyon LUNA’nın birçoklarını kaybettiğini söylemiş oldu. LUNA fiyatı 5 Nisan’da doruğa ulaştığında bu ölçü 3,6 milyar dolar bedelinde olacaktı. CEO artık, akıl sıhhati niçiniyle hastanede tedavi gördüğünü söylüyor:

29 Temmuz’dan beri hastanede tedavi görüyorum. Hem ilaç tıpkı vakitte ruhsal takviye alıyorum. Gerilim durumum ve mental sıhhatim çok derecede berbat. Semptomlar daima berbata gidiyor. Gerilim ve kaygı mevzularında sistemsiz hastalıklar ve panik ataklar yaşıyorum.

Do Kwon’a gelince, hala kaçak olmadığı ve soruşturma kurumları ve hükümetle işbirliği yapmaya istekli olduğu konusunda ısrar ediyor. Lakin Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere hala yerini açıklamadı.