Ünlü İsim, Bu Altcoin ile Saatler İçinde Milyonlar Kaybetti!

SessizGozler

New member
Kripto para piyasaları düşüş trendini sürdürüyor. Kripto para yatırımcıları ise devasa kayıplar yaşamaya devam ediyor ve kripto piyasası son yedi günde yaklaşık yüzde 30’un üzerinde düşüş yaşıyor. Piyasalarda dehşet ve kaygı hakim. Ünlü İngiliz Youtuber ve rapçi KSI’ın 2.8 milyon dolarlık altcoin yatırımı, saatler ortasında büyük fiyat kayıplar yaşayarak 1000 dolara kadar indi.

Ünlü isim bu altcoin projesinin düşüşünü alım fırsatı olarak görmüştü

Ünlü İngiliz Youtuber ve rapçi KSI da Terra (LUNA)’daki çöküşten etkilendi ve dudak uçuklatan ölçülerde kayıp yaşadı. Gerçek ismi JJ Olatunji olan 28 yaşındaki KSI, 24 satte içerisinde LUNA’ya yaptığı yatırımın yüzde 97’sini kaybetti. Piyasaların düşmesini fırsat olarak goren ünlü isim, 2.8 milyon dolarlık altcoin yatırımı yaptı. Tercihini LUNA’dan yana kullanan KSI’nın, altcoin projesinin paha kaybetmeye devam etmesi ile birlikte, 2.8 milyonluk yatırımı 1000 dolara kadar eridi. Twitter’da yaptığı paylaşımlarda yaşadığı para kaybına üzülmediğini tabir eden KSI şunları söylemiş oldu:

Vaktinde fazlaca para da kazandım fazlaca para da kaybettim. Depresyona da girdim fakat sonrasındasında paranın değerli olmadığını anladım. Kendime benim için neyin değerli olduğunu sordum. Yanıt; ailem, arkadaşlarım ve sağlığımdı. Paraya o kadar odaklanmıştım ki benim için değerli olan şeyleri, yavaş yavaş yok ediyordum. Kriptoda hayli şey öğrendim. Ondan evvel ruh üzereydim ve artık her zamankinden daha memnunum.

Man bought the dip and lost
😂
pic.twitter.com/egkE1ObM6Z

— KSICRYPTO (@ksicrypto) May 12, 2022

Geçen ay 120 dolardan süreç nazarann LUNA, yüzde 99’un üzerinde bir bedel kaybıyla 0.0035 dolara kadar düştü. LUNA’daki düşüş ve UST’nin bir türlü 1 dolarlık düzeye ulaşamaması, kripto para piyasasının genelini etkiledi ve daha fazla satışı tetikledi. KSI, Youtube mesleğinin yanı sıra müzik ve boks maçlarıyla milyonlar kazandı. KSI’ın bilinen serveti 25 milyon doların üzerinde.

Terra Blockchain, idare ataklarını önlemek için durduruldu

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Terra ağının stablecoin’i UST tüm müdahalelere karşın şu anda bedel kaybetmeye devam ediyor ve dayanak için ek LUNA basımları sürdürülüyor. Terra tarafınca yapılan resmi duyuruda, LUNA fiyatının idare hücumlarını önlemek için Blockchain’in durdurulduğu belirtildi.

Ağın USD’ye sabitlenen stablecoin’i TerraUSD (UST) geçen hafta sonu sabit fiyatını kaybetti. Pazartesi günü 0,27 dolara kadar düştü, tüm takviyeye karşın düzgünleşme sağlanamadı. Terra’nın çöküşü büyük ölçüde UST’nin dolara sabitlenmesinin istikrarsızlaşmasından kaynaklanıyor ve bu da UST’nin toplu biçimde LUNA’ya dönüştürülmesine yol açıyor.