Ünlü Milyarder, Altcoin Sepetini deklare etti: 32 Konumum Var!

SessizGozler

New member
Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary düzinelerce kripto projesine yatırım yapmış olabilir, lakin çalışması için yalnızca iki adedine gereksinimi olduğunu söylüyor. Sepetindeki altcoin projelerinden bahseden ünlü milyarderin paylaşımlarını okuyucularımız için hazırladık.

Ünlü milyarderin altcoin tercihleri neler?

Kriptokoin.com
haberlerinde de değerlendirmelerine yer verdiğimiz Kevin O’Leary, verdiği yeni bir röportajda, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Hedera (HBAR), Helium (HNT) ve Avalanche (AVAX) üzere kriptoları bir token olarak değil, yazılım olarak gördüğünü söylüyor. Projelerin uzun vadede ayakta kalmasının tek yolunun masaya bir çeşit ekonomik bedel getirmeleri olduğunu belirten ünlü milyarderi şu sözleri kullanıyor:

Bana yalnızca yatırım yaptığım Polygon’u verin. Temel olarak, ‘Bak, süreçleri bir ortaya getirelim ve bunları tek bir süreçte Ethereum’a aktaralım, gaz fiyatlarını büyük ölçüde azaltalım, bu Hindistan’da işe yarıyor.’ niye olmasın? Ben buna yatırım yapmıyor muyum? Bu hoş bir fikir. Orada gerçek bir ekonomik kıymet var.

“Helium ile birebir, şayet (telekomünikasyonu) değiştirecekse. Bu fikri sevdim” diyen Kevin O’Leary, “Solana, Blockchain’ini hızlandıracak mı?” sorusuna şu karşılığı veriyor:

Pekala (Solana CEO’su) Sam Bankman-Fried, ‘Evet’ diyor. niye buna %5’lik bir hisse koymayalım? Kimin kazanacağını bilmiyorum, 32 durumum var. Yalnızca ikisinin çalışması gerekiyor ve bir sürü para kazandım.

“Piyasada 32 konumum var, sermayenin %20’sini bağladım”

Kevin O’Leary, mevcut kripto piyasasını 1990’larda internetin birinci günleriyle karşılaştırıyor ve “Evet, bunlardan kimileri Pets.com olacak, fakat öbürleri muazzam paha katacak ve kuşaklarının Google’ları ve Microsoft’ları olacak” diyor. Ünlü milyarder ayrıyeten sermayesinin %20’sini kriptoya ayırdığını da belirtiyor:

Bir var iseyımda bulunuyorum ve yanılıyor olabilirim, fakat önümüzdeki 10-12 yıl ortasında kripto, S&P’nin 12. kesimi olacak. 11 bölüm var. Bir devlet fonunun yahut emeklilik planının sermayeyi nasıl yönettiğine bakarsanız, rastgele bir dalda %10’a kadar ve rastgele bir isimde %5’e kadar hisse ayırıyorlar.

“Benim üzere kripto konusunda hakikaten boğaysanız, şirketin sermayesinin %20’sini kriptoya ve %5’ten çoksını rastgele bir kripto paraya, token’e, Blockchain’e yahut Katman-2 altcoin projelerine koyabilirsiniz” diyen Kevin O’Leary, kelamlarını şu biçimde bitiyor:

Ben de bu biçimde yaptım. 32 durumum var, sermayenin %20’sini bağladım. Cehennem üzere dalgalı, ancak buna razıyım zira önerilen tüm bu siyasetin bir noktada kabul edileceğini var iseyıyorum.