Yapay zeka tabanlı robotiğin güçlendirilmesi – Haberler

“yapay zeka Stark-Watzinger, 21. yüzyılın kilit teknolojisidir ve neredeyse tüm sektörlere ve toplumun her alanına, özellikle de robotik araştırmalarına nüfuz edecektir” dedi. KIRO 2024. “Şu an yapay zekatabanlı robot teknolojisi şu anda mevcut.”

Robotik Enstitüsü Almanya

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı bu nedenle yeni Robotik Enstitüsü Almanya'yı (RIG) genişletiyor. Bu amaçla bakanlık, dört yıl içinde toplam 20 milyon avroya kadar güçlü bir ağ oluşturmak için akıllı robot teknolojisi alanındaki en iyi Alman araştırma merkezlerinin ağ oluşturmasını finanse ediyor. TEÇHİZAT aşağıdaki hedeflere sahiptir:

• Endüstriler için arayüzler sağlayan ve toplumsal ihtiyaçları dikkate alan araştırma kümelerinin oluşturulması
  • Yazılım, araştırma verileri, sanal ve fiziksel laboratuvarlar, öğrenme ve test ortamları ve araştırma platformlarını içeren ortak araştırma altyapısı
  • vasıflı işçiler için bir eğitim ve sürekli eğitim programı
  • Robotik start-up'ları ve endüstriyel transferi teşvik etmeye yönelik önlemler
Robotik Eylem Planı Güncellemesi

Ayrıca, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı Robotik Araştırma Eylem Planının güncellemesini yayınladı. Diğer şeylerin yanı sıra, ekonomide sürdürülebilir dönüşüm ve gelecekteki enerjiler (füzyon gibi) için güvenli robot teknolojisinin geliştirilmesi ve robot teknolojisinin ilerletilmesi hedeflerini içerir.

2024

KIRO ilk kez 17-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Konferans, Almanya'daki robotik ekosisteminin bilim, iş dünyası ve siyasetten paydaşlarının değişimini teşvik etmeyi amaçlıyor. Amaç, Almanya ve Avrupa'nın rekabet gücünü ve teknolojik egemenliğini güçlendirmektir. yapay zekatabanlı robot teknolojisi uzun vadede güvence altına alınacak. Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ve şu BMWK yönlendirmek KIRO yıllık olarak dönüşümlü olarak çalışır.